Liina Laks • 23 veebruar 2017

Rootsi investeerimisfirma müüb kurikuulsa Saksa riskikapitaliettevõtte aktsiaid

Oliver Samwer, üks Rocket Interneti rajajatest.  Foto: EPA

Täna hommikul langes Berliini riskikapitaliettevõtte Rocket Internet aktsia üle kümne protsendi, napilt 19 eurole. Põhjuseks oli ettevõtte suurinvestori, Rootsi investeerimisfirma Kinnevik AB teade müüa maha suur osa oma Rocket Interneti aktsiatest, teatab Saksa äriportaal finanzen.net.

Huvitavaks teeb tehingu asjaolu, et 2007. aastal loodud Rocket Internet keskendub peamiselt idufirmade loomisele. Ettevõtet on Saksa meedias korduvalt süüdistatud edukaid idufirmasid kopeerivas ärimudelis. Ettevõtte kõige tuntumate idufirmade seas on näiteks 2008. aastal loodud kauplemisplatvorm Zalando.

Finanzen.neti andmetel paiskas Kinnevik AB turule 10,9 aktsiat väärtusega 19,25 eurot tükk. See tõi kaasa tugeva hinnaralli, sest aktsia viimane lõpphind oli 21,25 eurot. Sellega teenib Kinnevik 209 miljonit eurot.

Pole teada, kas Kinnevik müüb veel ettevõtte aktsiaid. Seni oli Rootsi investor 13 protsendiga kolme sakslasest venna ettevõtte kõige suurem aktsionär.

Kinnevik AB on 1936. aastal loodud Rootsi investeerimisettevõte. Tal on miljardite Rootsi kroonide väärtuses osalusi näiteks nii Zalandos, Tele2s kui ka Millicentis.

Rocket Internet on 2007. aastal kolme venna, Alexander, Marc ja Oliver Samweri loodud ettevõte, mis keskendub online-idufirmade loomisele ning omab osalusi eelkõige internetikaubandusega seotud ettevõtetes.

Hetkel kuum