Pille Ivask • 25. veebruar 2017 kell 12:00

Apple’i edu üllatav võti

Apple  Foto: epa

Apple uut iPhone’i peetakse tehnoloogiliseks imeks, ent tehastest lekkinud andmed räägivad teist keelt.

Väljaanne Forbes kirjutab, et investoritel ei tasu peljata – tulevikus hakkavad iPhone’id olema igavad, ent just see saabki olema nende majandusliku edu aluseks.

Uue, septembris välja tuleva iPhone 8 kohta on lekkinud mitmeid erinevaid andmeid ning mõned kriitikud peavad uut õunatelefoni pigem igavaks hoolimata sellest, et seadmele on lubatud ka liitreaalsuse funktsioone.

Nii küsibki Forbesi tehnoloogiaajakirjanik Ewan Spence, kas Apple’i plaanitav muudatus viia iPhone’i väikseim mälumaht 64 gigabaidini on ikka uuendusmeelne, kui paljud telefonitootjad on seda juba ammu teinud. Samuti plaanib Apple uuele iPhone’ile äärest ääreni ekraani, mis ilmselt saab olema ka tavapärasest erinevalt äärtest kumer. Taaskord, kui kaardus ekraan jõudis paljude nutitelefonide sõpradeni alles hiljuti Samsung Galaxy Edge näol, siis tegelikult kasutas sama disainilahendust ka juba Nokia oma Lumia 800l.

Uus iPhone saab olema ilmselt OLED-ekraaniga, ent kuigi see lahendus on uus õunatelefonide sõprade jaoks, on see tehnoloogia kasutusel juba paljudel teistelgi nutitelefonidel.

Järgmise tehnoloogilise lahendusena on iPhone 8 puhul räägitud traadita laadimisest, mis on Androidil töötavate seadmete puhul muutunud juba väga populaarseks. Traadita laadimine on üha enam levinud valdavalt tänu induktiivsele laadimisele ehk seadmel ei pea olema pistikut, vaid seadet saab laadida näiteks laadimisalust kasutades. Nõnda tõdeb Spence, et ilmselt tähendab iPhone 8 siiski tehnoloogilises plaanis teistele telefonidele järele jõudmist, ent mitte ettejõudmist.

Spence tõdeb, et Apple’i edu pandiks on mitte niivõrd uue tehnoloogia kasutuselevõtt, kuivõrd olemasoleva viimine kõrgemale tasemele. Seejuures rõhutab ta edukat turundustööd, milles Apple on tipptasemel.

Turvalisus toob edu

Spence tõdeb, et Apple’i toodetavate seadmete ja vidinate valik on üsna tagasihoidlik, mistõttu ei saa ettevõte võtta riske tulla välja väga julgete ning ehk mõneti isegi futuristlike vidinatega. Teadupärast sõltub Apple väga suurel määral just iPhone’i müügist, mistõttu on oluline tagada, et uus nutitelefon võimalikult suurele kasutajate kontingendile meeldiks ning seeläbi numbrid kõrgena hoida.

Seetõttu märgibki Spence, et Apple’i edu valemiks võib edaspidi lugeda tagasihoidlikkust ning rahulikku edasiminekut oma seadmete arendamisel.

Hetkel kuum