Liina Laks • 5 aprill 2017

Toorainehinnad vedasid Aasia börse

Jaapani börs  Foto: Reuers/Scanpix

Naftahind, mis tõusis viimase nelja nädala kõrgeimale tasemele, aitas ka muidu kõhklevaid Aasia börse ülespoole rebida, vahendab MarketWatch.

Jaapani Nikkei, mis kukkus eile peaaegu terve protsendi, jäi täna lõpuks 0,04 protsendiga plussi. Korea Kospi tõusis aga 0,24 protsenti. Hiina börsid olid peale pühi taas avatud ning seal tõusis Shanghai komposiitindeks 1,07 ning Taiwani Taiex 0,98 protsenti. Seevastu Hongkongi Hang Sengi indeks kukkus täna lõpuks 0,22 protsenti.

Austraalias aitasid S&P/ASX 200 tõusule kaasa toorainehinnad. BHP Billitoni aktsia tõusis üle kolme protsendi, Fortescue Metalsi aktsia lausa 3,77 protsenti ja Rio Tinto aktsai 2,55 protsenti.

Esimest korda langes peale pikka tõususeeriat India Sensex – 0,04 protsenti.

Toorainehinna tõusu taga oli üllatuslikult Peruu, kus Southern Copperi streik aitas vase hinna tõusule kaasa: Londoni metallibörsil tõusis see 0,5 protsenti, samas kui nikli ja tsingi hind kosus ligi protsendi võrra.

Naftahind tõusis vahepeal 54,27 dollarini barrelist ning analüütikute hinnangul on tulemas nüüd kõrghooaeg, mis aitab ka ületootmisega seotud hinnalangust pidurdada.

Jõnksu allapoole tegi Aasia börsidel sisse järjekordne Põhja-Korea raketikatsetus, kuid täna kell üheksa Eesti aja järgi olid indeksid taastunud.

Poliitilise poole pealt oodatakse pikkisilmi Hiina ja USA presidendi kohtumist, mille kohta Donald Trump on juba maininud, et “see saab raske olema”.

Hetkel kuum