Liina Laks • 6. aprill 2017 kell 6:15

Jeff Bezos müüb miljardi eest Amazoni aktsiaid

Jeff Bezos Blue Origini kosmosekapslis.  Foto: Reuters/Scanpix

Amazoni rajaja ning suurim aktsionär Jeff Bezos teatas, et plaanib müüa üle miljoni aktsia, kirjutab uudisteportaal Reuters.

Põhjuseks on asjaolu, et Bezos vajab raha Blue Origini nime kandva kosmosefirma toetamiseks. Viimane plaanib juba järgmisel aastal hakata turistidele 11minutilisi kosmoselende pakkuma.

„Minu ärimudel Blue Origini jaoks on müüa umbes miljardi väärtuses Amazoni aktsiaid ja kasutada see raha Blue Originisse investeerimiseks,“ ütles Amazoni juht Bezos eile.

Blue Origin peab kasumlikuks muutuma ning Bezose jaoks on oluline kosmoselendude hinnad alla saada, et tulevikus saaks miljonid inimesed elada ja töötada kosmoses. Blue Origini kosmoselendude programmi arendamise kulud on umbes 2,5 miljardit dollarit. Kui palju Bezos täpselt sinna investeerida plaanib, pole teada, kuid ta on vihjanud, et “kulutab, palju vaja on”.

Bezosele kuulub Reutersi andmetel 80,9 miljonit Amazoni aktsiat ning arvestades, et eile õhtul börsi sulgemise ajal oli Amazoni aktsia hind 909,28 dollarit, peaks Bezos müüma peaaegu 1,1 miljonit aktsiat. Kokku on Bezosel 73,54 miljardi dollari suurune osa Amazonist, mis moodustab kontserni väärtusest 16,95 protsenti.

Hetkel kuum