Mait Kraun • 21. aprill 2017 kell 16:30

Kauplejad kahtlevad Föderaalreservi lubadustes

Föderaalreservi Marriner S. Eccles nimeline peahoone.  Foto: Bloomberg

USA majandusandmed on viimasel ajal olnud kehvemad ning kauplejad kahtlevad Föderaalreservi lubaduses, et intresse tõstetakse sellel aastal veel kahel korral, vahendab CNBC.

Futuuriturgude andmetest selgub, et USA Keskpank ei pruugi intresse sellel aastal kaks korda tõusta. Turud hindavad juunikuise intressimäärade tõstmise tõenäosuseks 57,3 protsenti. Teise ( detsembrikuise intressitõusu) tõenäosus on aga vaid 41,1 protsenti.

Tõsi, protsendid on paranenud, sest veel kolmapäeval oli juunikuu intressitõusu tõenäosus alla 50protsendi. Viimastel päevadel on see tõusnud, sest majandusnäitajad on paranenud.

Üldises pildis on majanduse seis aga paari kuu taguse ajaga võrreldes kehvemaks muutunud ja see kajastub ka kauplejate panustes. Pärast viimast Föderaalreservi kohtumist langes tähtsaim inflatsiooninäitaja esimest korda alates 2010. aastast. Märtsi töötururaport valmistas suure pettumuse ning Atlanta Föderaalreserv prognoosib esimese kvartali majanduskasvuks vaid 0,5 protsenti.

Samuti on küsimusi tekitanud Donald Trumpi administratsioon, mis ei pruugi oma ettevõtjasõbralikku majanduspoliitikat Kongressist läbi suruda.

Hetkel kuum