Miljardärist investor Mike Novogratz panustab suurelt krüptovaluutadele, kirjutab CNN Money.
„Kümme protsenti kõigist minu varadest on pandud krüptorahadesse,“ ütles Novogratz Harvardi ärikooli New Yorgi klubis toimunud foorumil. Ta ei tahtnud täpselt avaldada, palju tema varade väärtus kokku on, aga tegemist on investeerimisfirma Fortress Investment Groupi endise riskifondi juhi ja Goldman Sachsi partneriga, kes jõudis 2008. aastal Forbesi miljardäride nimistusse.
„See on minu elu kõige parem investeering,“ ütles Novogratz.
Bitcoin maksis veel aasta aega tagasi alla 500 dollari. Praegu kaupleb krüptoraha aga 1200 dollari juures. 2013. aastal prognoosis Novogratz, et bitcoini hind hakkab kiiresti tõusma. Ta mäletab, et ennustuse tõttu tehti tema üle ka nalja.
Alates sellest on bitcoin olnud ameerika mägedel. 2013. aasta lõpuks jõudis hind ligi 1000 dollarini ja langes seejärel 2015. aastaks 250 dollarini. Eelmisel aastal, umbes Brexiti ajal, hakkas hind uuesti kiiresti tõusma. Jaanuaris ületas bitcoin 1000 dollari taseme ning kallinemine on jätkunud. Praegu maksab üks bitcoin 1253,9 dollarit, selgub coindeski andmetest.
Turul tekib lõpuks mull
Nüüd ütleb Novogratz, et bitcoin tõuseb 2000 dollarini. Samas andis ta ka hoiatuse, et tõenäoliselt tekib krüptovaluutade turul lõpuks ka mull. Kõige parem sellega toime tulla on vana hea hajutamine – pane raha erinevatesse krüptovaluutadesse.
Novogratz ise on investeerinud näiteks ka Etherisse. Tegemist on järjekordse krüptorahaga, mis on bitcoini järel tõusnud maailmas teisele kohale. Novogratz ütles, et ta ostis Etherit umbes 1 dollari eest. Praegu on Etheri väärtus juba üle 48 dollari.
Novogratz kohtus Etheri loojaga kokku lepitud õhtusöögi ajal. Ta ütles, et programmeerija Vitalik Buterin, kes oli toona 21-aastane, jäi hiljaks. See oli šokeeriv, aga tekitas huvi. Ta otsustas Buterinil silma peal hoida.
Etheri suureks tugevuseks on „targa tehingu“ funktsioon, mis annab kasutajatele turvalisust juurde. Lisaks sellele on võimalik ülekande ajal saata ka muud informatsiooni.
Digivarade revolutsiooni kolmas vaatus
„Digivarade revolutsiooni kolmas vaatus on algamas,“ ennustab Novogratz. Ta ei ole kindel, milliseks see kujuneb, aga ta plaanib krüptorahadesse ja Blockchaini investeerimist jätkata. Blockchain on revolutsiooniline tehnoloogia, mis võimaldas bitcoinil nõnda edukaks saada.
Sisuliselt on tegemist arveraamatuga, mis võimaldab ülekandeid salvestada ja jälgida. Tehnoloogiline areng peitub eelkõige selles, et mitmed ettevõtted ja osapooled saavad Blockchaini kaudu vaadata, mis on varadega toimunud.
Seotud lood
Mart Poomi Jalgpallikool kutsub nii kogukonnaliikmeid kui ka jalgpallisõpru kaugemaltki panustama, et Männiku treeningbaasi uus kilehall saaks püsti veel 2024. aasta sees.