Pille Ivask • 24. aprill 2017 kell 6:42

Prantsuse valimised kukutasid kulla hinda

Kuld  Foto: epa

Prantsusmaa presidendivalimiste esimese vooru tulemused mõjusid investoritele kergendavalt, mistõttu hakkas langema ka kulla hind.

Kulla hind langes pärast valimistulemuste teatavaks tegemist enim viimase seitsme nädala jooksul, kuna investorid julgesid teha riskantsemaid investeeringuid ning seega kulla ostmisest pageda. Kulla hind langes pärast tulemuste avaldamist kohe 1,5% võrra, 1265,51 dollarini untsist.

Presidendivalimiste esimese vooru võitis Emmanuel Macron parempopulisti Marine Le Peni ees ning seega leiavad investorid, et üsna suur on tõenäosus, et Prantsusmaa järgmine president on just Macron. See omakorda vähendab eurotsoonile viimastel kuudel osaks saanud survet.

Australia & New Zealand Banking Groupi tooraineturgude vanemstrateeg Daniel Hynes märkis Prantsusmaa presidendivalimiste kohta agentuurile Bloomberg, et turud kippusid varasemalt panustama just kõige kehvemale võimalikule tulemusele. “Kuna Macron tugevdas oma positsiooni, siis julgevad investorid taas riske võtta.”

Analüütikute sõnul peaks investorite jaoks nüüd saama põhiküsimuseks USA Föderaalreserv ning selle otsused.

Prantsusmaa presidendivalimiste esimese vooru võitis Emmanuel Macron, kes sai 23,87% häältest. Teisena sai teise vooru edasi Marine Le Pen, kes sai 21,43% häältest. Presidendivalimiste teine voor peetakse kahe nädala pärast, 7. mail.

Hetkel kuum