Liina Laks • 27. aprill 2017 kell 8:30

Olympic kasvatas kvartalikäivet

Mängulaud kasiinos  Foto: Raul Mee

Aasta esimesel kolmel kuul oli Olympic Entertainment Groupil parem käive kui aasta varem, selgub värskest aruandest.

Enne hasartmängu maksude tasumist oli kontserni müügitulu 51,5 miljonit eurot, mis näitas, et hoolimata Valgevene ja Poola operatsioonide sulgemisest suudeti kasvu jätkata. Võrdluseks: möödunud aasta samal perioodil kujunes müügituluks 48.9 miljonit eurot. Peale hasartmängumaksu tasumist olid need näidud vastavalt sel aastal 40,3 ja mullu 37,6 miljonit. Samas puhastulu jäi möödunud aasta sama ajaga võrreldes praktiliselt muutumatuks: puhaskasum kasvas 5,5 miljonilt 5,6 miljonile eurole.

Sealjuures on OEG suurimaks turuks jätkuvalt Läti, kus aga hasartmängumaksude eelne müügitulu kasvas paradoksaalsel kombel kõikidest riikidest protsentuaalselt kõige vähem: kvartalite võrdluses 16 miljonilt 16,5 miljonile. Kõige kiiremat kasvu näitasid Malta – müügitulu kasv 2,1 miljonilt 3,1 miljonile ning Eesti, kus müügitulu tõusis möödunud aasta sama kvartaliga võrreldes 9,5 miljonilt 12,4 miljonile eurole. Leedu ja Itaalia, kus hasartmaksueelne müügitulu oli veel mullu 6,3 miljoni euroga pea võrdne, näitasid erinevat arengukiirust: Leedus asvas käive seitmse, Itaalias aga ligi kaheksale miljonile eurole.

Kasiinode arv langes kvartalite võrdluses nelja võrra 120le, kuid selle tingis Valgevene ja Poola operatsioonide sulgemine. Mäletatavasti esitas OEG Poola tütarettevõte Casino Polonia-Wrocław sp. z o.o jaanuaris sealsele kohtule pankrotiavalduse. Samas teatas OEG juhatus möödunud nädalal aktsionäride üldkoosolekul, et pole Poolat veel mõttes maha kandnud ning Poola riigilt püütakse siiski litsentsi saada.

Hetkel kuum