Pille Ivask • 3. mai 2017 kell 11:15

Apple’i kehvad tulemused võivad olla hoopis head?

iPhone Apple SE  Foto: Apple

Mizuho Securitiesi analüütikud on ühed vähesed, kes usuvad, et pettumuse valmistanud Apple’i kvartalitulemused on tegelikult positiivsed.

Nimelt teatas Apple eile pärast börsi sulgumist oma kvartalitulemused ning neist selgus, et iPhone’ide müük oli oodatust väiksem.

Mizuho analüütikud leiavad, et tulemus oli igati ootuspärane, sest inimesed valmistuvad uue iPhone’i väljatulekuks. Veelgi enam, Mizuho eksperdid peavad seesuguseid andmeid suisa õnnestumiseks, kuna nõudlus uue seadme järele peaks olema seda suurem - inimesed tahavad kiiresti saada vana telefoni asemele uut.

“Ootame iPhone 8-le head müüki just pühadehooaja paiku,” märgivad Mizuho analüütikud Abhey Lamba ja Parthiv Varadarajan.

Ühtlasi anavad nad Apple’i aktsiale ostusoovituse, tõstes hinnasihi 150 dollarilt 160le. Apple’i aktsia on eelturul praegu 1,8% suuruses languses, makstes 144,85 dollarit.

Pacific Cresti analüütikud vastukaaluks Mizuho omadele nõnda suurt pidu Apple’ile ei näe. Kuigi ka Pacific ootab, et iPhone 8 väljatuleku järel müüginumbrid tõusevad, võib klientide huvi jahtuda üsna kiiresti. Samuti märgivad Pacificu eksperdid, et ilma Trumpi maksureformideta ei ole oodata, et Apple’i aktsia 150 dollari piiri ületaks.

Hetkel kuum