Mait Kraun • 4. mai 2017 kell 17:30

Kulla hind kukub kolinal

Kuld  Foto: EPA

Kulla jaoks on mai alanud küllaltki kehvasti – väärismetalli hind on järsult kukkunud, kirjutab MarketWatch.

Eilne Föderaalreservi avaldus pani dollari kallinema, mis survestas omakorda kulla hinda. Nimelt kipuvad dollari kurss ja kuld liikuma vastassuunaliselt. Lisaks sellele arvavad turud, et kolmapäeva õhtul toimunud Prantsusmaa presidendivalimiste debati võitis Emmanuel Macron, mis tähendab, et küllaltki suure tõenäosusega võidab ta ka valimised. Tema edumaa rahvuslase Marine Le Peni ees on umbes 20protsendipunkti, selgub värskemates küsitlustest.

Kulla hind on täna langenud 1,35 protsenti 1229 dollarini untsist, selgub goldprice.org andmetest. Mais on kuld odavnenud juba 3 protsenti.

Investeerimispanga Goldman Sachsi analüütikute arvates peaks kuld järgmise kolme kuu jooksul langema vähemalt 1200 dollarini untsist. „Lühiajaliselt on peamine katalüsaator USA intressimäärade tõusu ümberhindamine (kõrgemaks) ja kvantiatiivse lõdvendamise vähendamine (kiiremini). Samal ajal on ootused maksureformi ja infrastruktuuri kulutuste osas kõrged. Samuti USA ja globaalse majanduse kiirenemine,“ kirjutas pank kirjas klientidele.

„Keskpikas perspektiivis näeme kulla hinnalangust ostuvõimalusena, sest 12 kuu hinnasiht püsib 1250 dollari juures,“ teatasid analüütikud. Põhjuseks on eelkõige kullatööstuse nadi toodangu kasv ning teiste varaklasside kõrged hinnatasemed.

 

Hetkel kuum