Viimasel ajal on hõbe ja kuld odavnenud, aga madalad hinnatasemed ei püsi väga kaua, ütleb üks optimistlik strateeg, vahendab MarketWatch.
- Kullakangid Foto: Bloomberg
Väärismetallide jaemüüja Blanchard and Company tegevjuht David Beahm ütles, et praegu võib olla just õige aeg väärismetallide omamiseks.
„Maailmas on väga palju ebakindlust ja nüüd on aeg oma portfelli hõbedat ja
kulda lisada,“ ütles Beahm. „Mõlemad metallid käitusid 2008. aasta finantskriisi ajal täpselt nagu oodati ning sama juhtub ka järgmise kriisi ajal. Vahet ei ole, kust see kriis tekib,“ lisas ta.
Mitme kuu madalaim tase
Reedese kauplemispäeva lõpuks maksis kullaunts 1227 dollarit – nõnda madalal oli hind viimati märtsi keskpaigas. Aprillis kallines väärismetall 1,4 protsenti, aga mais on langus ulatunud juba 3 protsendini, selgub FactSeti andmetest. Hõbe langes 16,3 dollarini untsist, mis on madalaim tase alates selle aasta jaanuarist.
„Blanchardi hinnangul on praegu õhus mitmeid majanduslikke, poliitilisi ja sõjalisi sündmusi, mis võivad tuua järgmise suurema kulla hinnatõusu. Praegune konsolideerumisprotsess, mis toimub aktsiaturgude rekordite ajal, on hea koht ostmiseks. Just neile, kes tahavad oma portfelli hajutada,“ ütles Beahm.
Ta hoiatas, et ostukoht kaob ära ajal, mil maailmas toimuvad sündmused saavad lahenduse. Ta tõi välja ka tähtsamad sündmused – Süüria ja Põhja-Korea pinged ning Prantsusmaa presidendivalimised. Beahmi hinnangul paneb Põhja-Korea USA presidendi Donald Trumpi proovile.
Pott võib üle keema hakata
„Kõik need podisevad olukorrad võivad peagi üle keema hakata, mis tähendaks, et investorid pöörduvad uuesti kulla poole,“ ütles ta. „Euroopa Liidu tulevik ja stabiilsus on ebakindlad ning ees on mitmed valimised,“ lisas Beahm.
Prantsusmaal nähakse rahvuslase Marine Le Peni võitu kui sündmust, mis tekitaks maailmamajanduses ja finantsturgudel segaduse. Nimelt tahab Le Pen Prantsusmaa Euroopa Liidust ja euroalast välja viia. „See tekitaks järjekordse Brexiti sarnase olukorra, mis hakkaks kullaturgu toetama,“ ütles Beahm. Tõsi, investorid hindavad Le Peni võiduvõimalusi nüüd juba väikseks. Oodatakse, et täna toimuvatel valimistel valitakse presidendiks siiski Emmanuel Macron.
„Lisaks sellele on Föderaalreserv intressimäärasid tõstmas, aga reaalintressid on jätkuvalt ajalooliselt madalal tasemel, mis on kullale positiivne,“ ütles ta.
USAs on ootused kõrged
USA aktsiainvestorid on hindadesse sisse arvestanud Trumpi maksureformi mõju – oodatakse nii majanduse kui ka börsifirmade kasumite kasvu. „Kui see maksureform ei suuda majanduskasvu kiirendada ning eelarvesse tekkivat auku lappida, siis hakkab USA eelarvedefitsiit järsult tõusma. Ka see mõjub kullale positiivselt,“ lisas Beahm.
Ta tõi ka välja, et aktsiaturud tõusevad praegu uute rekorditeni, aga kuld on sellel aastal pakkunud sellegi poolest peaaegu sama head tootlust. Aasta algusest on kuld kallinenud 6,7 protsenti.
Standard & Poor’s 500 indeks on samal ajal tõusnud vähem kui aga 7,2 protsenti.
„Aktsiaturud on üleostetud, ülehinnatud ning haavatavus tsükli pöördumise või korrektsiooni osas on olemas,“ ütles Beahm. „Kui aktsiad hakkavad langema, siis saab kuld sellest kasu.“
Ta ütles, et tõenäoliselt kaupleb kuld teises kvartalis 1250 ja 1350 dollari vahel. „Languseid peaks võtma kui ostukohti,“ arvab ta. Hõbeda puhul ennustab Beahm 16,8 ja 19 dollarist hinnavahemikku.
Aasta lõpuks võiks kuld kallineda aga 1400 dollarini untsist ning pikaajaliselt hakkab kollane metall testima ka kõigi aegade rekordeid 1900 dollari juures.
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.