Kõigi aegade menukaim kauplemisraamat

Legendaarne Soome investor Seppo Saario ja näitleja Jan Uuspõld läinud sügisel toimunud "Kuidas ma investeerin börsiaktsiatesse" raamatu esitlusel.  Foto: Andras Kralla
Äripäev • 9. mai 2017 kell 5:15

Alexander Elderi raamatu „Börsikauplemine kui elatusallikas” esimene trükk ilmus 1993. aastal ning sellest sai õige pea rahvusvaheline menuk, kirjutab legendaarne Soome investor Seppo Saario Eesti juurtega autori tähelennust.

Praegune väljaanne on selle raamatu täielikult uuendatud ja laiendatud versioon. Raamat on kirjutatud suhteliselt lühiajalistele investoritele (päeva-, nädala- ja kuukauplejatele).

Autor: Alexander ElderIlmub: 22.05.2017Kirjastus: AS ÄripäevLehekülgi: 318Raamatu väljaandmist toetavad LHV ja Admiral MarketsAllikas: Äripäeva raamatuklubi

Elder on viinud börsikauplemise tehnilise analüüsi uuele tasandile, määratledes selgelt reeglid ja meetodid. Kauplemisnipid põhinevad trendidel ning graafikud mängivad siin peamist rolli. Edukas kaupleja vaatab hoolikalt oma raha järele, loobub kiiresti kahjumlikest investeeringutest ning kaitseb oma kapitali, et osakute väärtus saaks kasvada.

Alexander Elder rõhutab turgude analüüsimise, äärmiselt distsiplineeritud lähenemise ja ennast kaitsva riskikontrolli tähtsust. Need on eduka kaupleja peamised tööriistad. Tehniline analüüs näitab, mille kasuks investorid oma raha paigutamisega iga päev hääletavad. Tabelid aitavad mõista turu psühholoogiat. Tehniline analüüs toimib hästi, kui mingeid murrangulisi uudiseid ei ole. Hea uudis on see, kui uudiseid ei ole.

Äripäeva, investor Toomase, LHV ja Admiral Marketsi kutsel esineb Elder juunis esimest korda Eestis.

Alexander Elderi kõrval astub 2. juunil toimuval konverentsil üles Soome investeerimislegend Seppo Saario, kes avaldab, kuidas tema Elderi meetodeid praktikas kasutab.

Päev hiljem, 3. juunil toimub ühepäevane koolitus neile, kes plaanivad end tõsisemalt börsidel kauplemisega siduda või teha sellest arvestatav sissetulekuallikas.

Et osalejate arv on piiratud ja suur osa kohtadest juba läinud, tasub huvilistel ennast registreerida võimalikult kärmelt. Täpsem info ja päevakava siin, Facebookis leiab ürituse kohta jooksvat infot siit.

Edukaks kauplemiseks on vaja mõista, mis peitub arvude taga, tunda ära tegelikud suunad ja pöörded. Libisev keskmine toob nähtavale tegeliku suuna. Libiseva keskmise abil saab mõõta tõusude ja languste suhtelist võimsust ning seda, kuidas see muutub. Trend on börsikaupleja sõber. Kauplema peab vastavalt trendidele. Alexander Elder on enda jaoks välja töötanud tundlikud trendide indikaatorid, näiteks jõuindeksi, mis aitab trende kinnitada ning leida sisenemis- ja väljumispunkte.

Selleks, et börsikauplemisega elatist teenida, on vaja andmeid ja andmeanalüüsi tööriistu, mida on võimalik börsikauplejatelt ning andmeid ja andmeanalüüsi pakkuvatelt ettevõtetelt hankida peaaegu kõigi maailma väärtpaberite kohta.

Hetkel kuum