Äripäev • 11 mai 2017

Arco Vara: see oli igav kvartal

Arco Vara juhataja Tarmo Sild.  Foto: Eiko Kink

Selle aasta esimese kvartali müügitulu jäi Arco Varal mullusele omajagu alla ning ettevõte libises kahjumisse.

Aasta esimese kolme kuuga kujunes Arco Vara müügituluks 1,6 miljonit eurot. Möödunud aasta samal ajal oli see veel 5 miljonit. Kui mullu oli ettevõte 1,1 euroga plussis, siis sel aastal jäi kontsern 0,3 miljoni euroga miinusesse.

„Nagu lubatud, oli esimene kvartal igav kvartal ning peaks olema eelviimane finantsiliselt kasina mahuga periood sel aastal. Jätkasime juba tühjaks jäänud lao väljamüüki,“ kommenteeris Arco Vara juhataja Tarmo Sild börsiteate vahendusel. Tema sõnul kasvas ettevõtte bilanss kolme kuuga 10 protsendi võrra, 30 miljonile eurole. Sild tõi positiivsena arenguna välja, et Kodulahe arenduse korterite eelmüük läheb hästi ja 70 protsenti on juba läinud – ning alates kolmandast kvartalist muutub see müügituluks, mis esimeses etapis peaks jääma 16 miljoni euro juurde.

Bulgaaria äri kohta ütles Sild, et Iztok Parkside arenduses Sofias, mis on veel üks kontserni olulise potentsiaalse tulu (üle 8 miljoni euro) ja kasumi allikas, „jäädi bürokraatlikku ummikusse“. „Probleemiks on ehitusloa saamine rajatavale juurdepääsutänavale, mis asub riigi maal. Me sõltume Sofia linnavalitsuse ja valitsusasutuste koostööst, mis loodetavasti on tõhus ja sujuv, nii et saame peatselt ehitusega alustada. Saavutatud eelmüük ületab praeguseks 20% taset, kuid kuna me ei saa klientidele lubada kindlat korteri üleandmise tähtaega, oleme eelmüügi peatanud,“ selgitas Sild. Lisaks müüdi Tallinna Liimi 1b kinnistu oodatust kõrgema hinnaga.

„Kokkuvõttes hoiab kontsern oma 2017. aasta eesmärkide saavutamise kurssi päris hästi,“ teatas Tarmo Sild.

Hetkel kuum