Mait Kraun • 23. mai 2017 kell 13:25

Euro tõusis kuue kuu tippu

Eurod  Foto: Scanpix/Reuters

Euro kurss tõusis teisipäeval kuue kuu kõrgeima tasemeni, sest Euroopa ostujuhtide indeks paranes ning Euroopa poliitikud tegid kommentaare, mis toetasid valuutat, vahendab CNBC.

Euro on dollarisse kallinenud sellel aastal 7 protsenti, naela suhtes on euro kallinenud 2 protsenti. Üks euro maksis täna korraks 1,1266 dollarit, mis on viimase kuue kuu kõrgeim tase. Tõsi, praeguseks on kurss veidi langenud ning euro eest tuleb välja käia 1,1231 dollarit.

Dollar langes eelmisel nädalal ka viimase kuue kuu madalaima tasemeni.

Eurotsooni riikide ostujuhtide indeks (PMI) püsib aprillis saavutatud tippude juures (56,8). Näitaja, mis on üle 50, viitab kasvule, ja vastupidi. Lisaks selgus ostujuhtide seas läbiviidud küsitlusest, et tehased palkavad rekordkiirusel töökäsi.

Ka teatas eile Saksamaa liidukantsler Angela Merkel, et „valuuta on liiga nõrk“ ning see on põhjustanud Saksamaa kaubanduse puudujäägi suurenemise.

„Merkel tahtis öelda, et Euroopa Keskpanga rahapoliitika on Saksamaa jaoks liiga lõtv ning sealsed pangad maksavad üleliigsete reservide hoidmise eest negatiivseid intresse,“ kommenteeris SEB panga globaalse makromajanduse ja valuutaturgude uuringute juht Carl Hammer.

Hetkel kuum