H&Mi juht ostab aktsiaid kokku

H&M  Foto: Scanpix/Reuters

Kui enamik investoreist on Rootsi rõivaketi H&Mi suhtes pigem skeptilised, on vähemalt üks, kel on usku ettevõtte helgesse tulevikku – selle juht Stefan Persson.

Selgub, et sel aastal on Persson ettevõtte aktsiaid kuhjama hakanud, kirjutab agentuur Bloomberg.

Persson on Bloombergi andmeil ostnud sel aastal H&Mi aktsiaid 4,69 miljardi Rootsi krooni ehk umbes 481 miljoni euro eest. See omakorda tähendab, et Perssoni aktsiaportfell on suurenenud tänavu 20,6 miljoni H&Mi aktsia võrra. Ka eelmisel aastal kasvatas Persson oma H&Mi aktsiate arvu.

H&Mi aktsiad on viimasel ajal üsna suure surve all, kukkudes tänavu 10% võrra. Peamiseks põhjuseks on investorite mure H&Mi hinnapoliitika kui ka konkurentide pärast. Kui rõivaketi aktsia hind näitab langust, siis selle kange konkurendi Inditexi aktsia on tõusnud 12% võrra. Inditex toodab näiteks Zara ning Oysho brändi rõivaid.

Kuigi Perssonil näib H&Mi kõvasti usku, pole analüütikud temaga siiski sama meelt. Ettevõtte aktsia hinna siht järgnevaks 12 kuuks on pidevalt langenud. Praegu on see 245,1 Rootsi krooni. H&Mi aktsiat soovitab müüa kolmandik H&Mi aktsiat katvatest analüütikutest.

Praegu maksab H&Mi aktsia Stockholmi börsil 225,50 krooni ning on täna langenud 0,92% võrra.

Hetkel kuum