Naftafirmade aktsiad kukuvad kolinal

Exxon Mobil  Foto: Reuters/Scanpix

Energiafirmade aktsiad hakkasid täna kiiresti odavnema, sest OPEC otsus jätta tootmiskärped samale tasemele pani nafta hinna langema, vahendab MarketWatch.

Börsil kaubeldav fond SPDR Energy Select Sector ETF odavnes 1,4 protsenti, vaatamata sellele, et aktsiaturg tervikuna kallineb. Fondis olevast 34 energiafirmast on langenud lausa 32.

Suurimate kukkujate seas on Transocean Ltd (-5,9 protsenti), Chespeake Energi Corp (-4,95 protsenti) ja Marathon Oil Corp (-5,7 protsenti). Suurimad naftafirmad – Exxon Mobil ja Chevron – langesid vastavalt 0,4 ja 0,7 protsenti. Schlumbergeri aktsia kaotas aga 2,2 protsenti.

WTI toornafta hind on täna langenud 3,9 protsenti ja Brent on kukkunud 3,7 protsenti. Kummagi barrel maksab vastavalt 49,34 ja 51,96 dollarit.

OPECi liikmed ja teised naftariigid leppisid kokku, et tootmiskärpeid pikendatakse veel üheksa kuu võrra. Turgudele ei tulnud see üllatusena.

 „See on klassikaline juhtum, kuidas turud ostavad kuulujutu peale ja müüvad, kui fakt on sündinud. Näib, et üheksakuuline piirangute jätkumine ühes potentsiaaliga piirangute laiendamiseks oli pea täielikult nafta hinda sisse arvestatud, kui seda öeldi – hindadel polnud enam kuhugi mujale liikuda kui alla,“ ütles MarketWatchile Craid Erlam, Oanda vanemanalüütik.

Hetkel kuum