Liina Laks • 26. mai 2017 kell 12:12

Etihad kaalub Air Berlini osaluse müüki

Air Berlin.  Foto: Reuters/Scanpix

Ühendemiraatide Etihad Airways teatas, et palkab finantsnõustajaid, kes aitaksid kaaluda Air Berlini osaluse müüki.

Saksamaa lennukompanii Air Berlin on juba aastaid võlgadega võidelnud – eelkõige tänu Etihadi rahasüstidele – ja kuigi kontsern teatas alles paar kuud tagasi järjekordest saneerimisprogrammist, siis näib, et nüüd on Etihad valmis investeeringust lahti ütlema, vahendab uudisteagentuur Bloomberg.

Air Berlini turuväärtuseks hinnatakse 109 miljonile eurole ja see tähendab, et kontserni kuus aastat tagasi omandatud 29,1protsendine osalus on väärt ligikaudu 32 miljonit eurot.

Teade pani täna Air Berlini aktsia – mis alates maist tublisti tõusis – taas langema. Aktsia kukkus Frankfurdi börsil üle nelja protsendi, 0,92 eurole.

Kuid Air Berlinile terendab lootuskiir: Lufthansa juht Carsten Spohr vihjas mõni nädal tagasi, et oleks nõus kiratseva lennukompanii osaluse ära ostma. See teade toona aktsia tõusma panigi.

Bloombergi andmetel hindab Etihad ümber praegu kõik oma osalused teistes lennukompaniides. Itaalia Alitalia SpA läks pankrotti peale seda kui töötajad keeldusid Etihadi saneerimiskavast, mis hõlmas 1600 töökoha kaotust.

Hetkel kuum