Liina Laks • 26. mai 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Stora Enso aktsia on aastaga tublisti kosunud

Stora Enso aktsial sees hea hoog.  Foto: EPA

Eestiski tegutseva Soome puidukontserni Stora Enso aktsia on aastaga mitukümmend protsenti tõusnud.

Kuigi paberitootjad on surve all, teatas Stora Enso, et suutis selle aasta esimeses kvartalis käivet kasvatada – ja seda esimest korda viie aasta jooksul. Käibeks kujunes 2,5 miljardit eurot möödundaastase 2,4 miljardiga võrreldes. Samuti jätkuvad Rootsi tootmisüksusega reorganiseerimise läbirääkimised. Samas jäädi siiski kahe miljoni euroga kahjumisse, kuid võrreldes möödunud aasta sama ajaga suudeti tulemust 0,2 miljoni euro võrra parandada.

Paremini kui majandustulemustel läks Stora Enso aktsial. Möödunud 12 kuuga tõusis väärtpaber 51 protsenti. Täna kauples aktsia Helsingi börsil 11,4 euro peal ja oli väikeses plussis.

Investorite jaoks on huvipakkuv kontserni dividendipoliitika: Stora Enso on välja öelnud, et maksab 50% puhaskasumist investoritele välja. Sel aastal kujunes dividendiks 0,37 eurot aktsia kohta.

Ettevõtte tulemused ajendasid Zacks Investment Researchi analüütikuid paari päeva eest aktsiale antud soovitusi ümber hindama. Nii muudeti müügisoovitus ostusoovituseks ning aktsia hinnasiht kergitati 13 euro peale.

Bloombergi küsitletud analüütikud näevad sektoris veel omajagu riski ning soovitustes üksmeelt pole: kaheksa analüütikut annab nõu aktsiat osta, teist samapalju soovitab seda hoida ning viis analüütikut on seisukohal, et aktsia tuleks maha müüa.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt