Kes tippinvestoritest lahkusid Tallinna börsilt?

Tallinna börs.  Foto: Andras Kralla
Äripäev • 30. mai 2017 kell 4:00

Tänavune investorite edetabel on huvitavam kui kunagi varem – peaaegu pooled nimed on uued: eelmise aastaga võrreldes on pingereast lahkunud 27 inimest. Mõned neist on Tallinna börsile hoopis selja pööranud.*

Investorite TOPi 50 esimese investeeringud.  

Enamik edetabelist lahkujatest pole aastaga oma portfellis suuri muutusi teinud: suurem osa Tallinna börsi investoreid on pikaajalised investorid, kelle jaoks börs on alternatiividest kasumlikuim raha parkimise viis.

Nende libisemine esiviiekümnest esisajasse on tingitud LHV börsileminekust. Sest suur osa tänavusi edetabeli uustulnukaid oli juba enne IPOt LHV aktsiaid omandanud, kuid seoses pangakontserni börsiletulekuga said ka nende nimed avalikuks.

Tallinna Veest lahkuti kahe miljoniga

Kuid mõned investorid on kõik oma Tallinna börsi aktsiad ära müünud. Huvitaval kombel iseloomustab kõiki börsilt lahkujaid fakt, et kõikidel meestel oli nii-öeda ühe-aktsia portfell. Kolm investorit, kes mullu jagasid 49. kohta täpselt samas väärtuses Tallinna Vee aktsiaid omades, on kõik oma väärtpaberid tänaseks maha müünud ning uusi investeeringuid nad Tallinna börsile teinud pole.

Investorid Veiko Vaarja, Taimo Saan ja Jyrki Hüppönen – viimane investeeris ettevõtte Aaprekoti OÜ kaudu – omasid igaüks Tallinna börsil vaid veekontserni aktsiaid 441 000 euro väärtuses. Tänaseks on nad oma investeeringutest loobunud ja uusi rahapaigutusi nad Tallinna börsile teinud pole. Taimo Saan ütles, et tema otsus, aktsiad maha müüa, on seotud kestvate kohtuvaidlustega. „Tallinna börsi jälgin ikka ja julgen arvata, et küll ma sinna ka sisenen,“ ütles ta tuleviku kohta.

Samamoodi otsustas Tallinna Veest käesoleval aastal lahkuda möödunud aastal edetabelis 20. kohale tulnud Jaapani päritolu investor Sei Takano, kelle portfelli suurus hinnati möödunud aastal 735 000 eurole.

Mullune 43. koha omanik Sanjay-Jaanus Mody, kes oli erinevate ettevõtete alt soetanud 470 000 euro väärtuses Tallinki aktsiaid, on tänaseks kõik maha müünud.

*9. mai seisuga

Foto: Miguel Alvarez
Hetkel kuum