Pille Ivask • 30. mai 2017 kell 16:45

Nintendo peab Apple’iga kummalist võitlust

Nintendo Switch  Foto: epa

Nintendo ja Apple vajavad oma seadmete konstrueerimiseks samasuguseid vidinaid, mistõttu on kaks suurettevõtet omavahel võidujooksu pidamas.

Nõudlus Nintendo mängukonsooli Switchi järele on väga suur ning ettevõte on edasimüüjatele juba teatanud, et soovib turule tuua järgmise veidi enam kui poole aasta jooksul 20 miljonit Switchi. Ametlike teadaannete kohaselt on Nintendo välja käinud aga “tagasihoidliku” 10 miljonit seadet.

Nintendo plaanid võivad olla nüüd aga päris segi pööratud, kuna Apple vajab oma seadmete tegemiseks samu juppe ja vidinaid nagu Nintendo Switchi tootmiseks. Näiteks olevat praegu puudu ekraanidest kui ka NANDi välkmäludest, vahendab MarketWatch.  

“Nõudlus NANDi välkmälude järele on olnud oluliselt suurem kui pakkumine ning näib, et olukord on niisugune kogu käesoleva aasta vältel,” ütles Toshiba Groupi pressiesindaja.

Toshiba seisukohast võetuna on tekkinud olukord pigem hea. Ettevõte on majanduslikes raskustes ning suur nõudlus toodangu järele mõjub seetõttu justkui palsamina. 

Hetkel kuum