Rootsi valitsus paindus Nordea ähvarduste peale

08. juuni 2017, 11:39
Casper von Koskull
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170608/BORS/170609717/AR/0/AR-170609717.jpg
Ainult tellijale

Rootsi valitsus esitas täna uue ettepaneku pankade kriislahenduse reservi rahastamiseks, mille algne ettepanek ajendas Nordea panka ähvardama peakontori Rootsist ära kolimisega.

Olulise muudatusena on valitsus valmis reservile kehtestama ülempiiri, teatas täna Rootsi rahandusministeerium. Algne kava oli ülempiirita reserv, mida kritiseeriti kui varjatud kujul pankade maksu kehtestamist.

Valitsus ei muutnud otsust, et pankade panused peavad tuleval aastal 3 miljardi Rootsi krooni võrra kasvama, kuid selle järel kahanevad sissemaksed aastatel 2019 ja 2020. Reserv peaks saavutama soovitud mahu aastaks 2025, vahendas agentuur Bloomberg.

„Me oleme tähelepanelikult tagasisidet kuulanud,“ ütles finantsturgude minister Per Bolund. „Me usume, et meie uus ettepanek on heas tasakaalus.“

Fondile ülempiiri kehtestamist saab tõlgendada kui kompromissi Nordea panga kriitika peale. Teisalt ei loobunud valitsus plaanist võtta laekuvad summad riigieelarvesse, selle asemel, et koguda need eraldi sihtotstarbelisse fondi. Ka selle pärast on Nordea valitsuse plaane kritiseerinud.

Bolund ütles ajakirjanikele, et usub, et Nordea näeb, et Rootsi on pangandustegevuseks väga hea keskkond ning et Rootsi pangandussüsteem on stabiilne ja vastupidav. Minister ütles, et loodab uuele ettepanekule parlamendis laiapõhjalist toetust.

Nordea panga investorsuhete juht Rodney Alfven ütles Bloombergile, et pank praegu oma kolimisplaane ei kommenteeri. Küll aga lisas ta, et Nordea on tähele pannud, et tänane reaalsus on teine kui eile.

Nordea tegevjuht Casper von Koskull on varem lubanud võimalikku kolimise otsust enne suve, kuid on hiljem andnud märku, et vajab rohkem aega. Helsingi ja Kopenhaagen on olnud kaks kandidaati, kuhu Nordea on kaalunud peakontori ülekolimist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. June 2017, 11:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing