Indrek Mäe • 29. juuni 2017 kell 9:45

Investly: Tarmo Noot valetab

Investly juhatuse esimees Siim Maivel.   Foto: Raul Mee

Tarmo Noot ütles Äripäevale, et on pärast täna avaldatud artiklit astunud dialoogi Investly juhtkonnaga, et leida temaga seotud ettevõtete võlaküsimusele lahendus, Investly kinnitusel ei vasta see väide tõele.

„Suhtlesin täna hommikul Investly juhtkonnaga ja nüüd on nad koostööst väga huvitatud,“ ütles Noot tänahommikuses telefonivestluses Äripäevale. Investly investorite kogukonna juht Kristjan Velbri kinnitas samuti, et on Tarmo Noodiga suhelnud, kuid vestluse sisu ta täpsemalt kommenteerima ei soostunud. „Tõsi ta on, et Noot esitas meile oma ettepanekud, kuid täpsemalt ma hetkel kommenteerida ei soovi,“ sõnas Velbri. „Arutan neid oma meeskonnaga,“ lisas ta.

Noot valetab

Investly juhatuse esimees Siim Maivel aga kinnitas, et Noot pole juhatuse liikmetega ühendust võtnud. "Tarmo Noot pole olnud suhtluses Investly juhtkonna ega antud kaasust menetlevate isikutega, vaid hoopis investorite kõneisikuga, kes lihtsalt kinnitas taas sama infot, mis on kättesaadavaks tehtud ka Investly investoritele," viitas Maivel sellele, et tegemist on Noodi-poolse spinniga.

"Praegu näeme Tarmo Noodi poolt venitamistaktika-laadset käitumist, kuid meie huvi on lahendada probleem võimalikult kiiresti nõnda, et kõikide investorite huvid saaksid parimal määral kaitstud - teatepulk on praegu selgelt kohtu käes," kinnitas Maivel.

Lisaks tõi Maivel välja, et Noot valetas ka täna Äripäevas avaldatud artiklis, kui väitis, et Investly ei proovinud enne hagi sisseandmist olukorda kohtuväliselt lahendada. "Investly otsis kohtuvälist lahendust enne hagi sisseandmist, kuid teine osapool polnud sellest huvitatud," rõhutas Maivel. "Nüüdseks on kohtuvälise lahenduse otsimise hetk möödas, sest vastaspool polnud enne hagi sisseandmist kohtuvälisest lahendusest huvitatud."

Äripäev kirjutas täna, et Investly kaudu on rahastatud üks 50 387,51 ja üks 76 403,59 eurone arve, kus mõlemal juhul oli arve ostja Fineteam OÜ ning müüja Best Building OÜ. Vahetult pärast rahastuse saamist ehk Investly oksjoni lõppu vahetus mõlemas ettevõttes omanik. Fineteami senine omanik Kristo Sootalu ja Best Buildingu senine omanik, aprillis maksukuritegudes kahtlustatuna vahistatud Alar Seppern loovutasid oma osaluse osaühingule Diara. Viimase omanik on aga Üheksavägine OÜ, mis omakorda kuulub Minna-Meeri Noodile ja mille juhatuse liige on varem karistatud ning süüdi mõistetud pankrotimeister Tarmo Noot.

Praegu on mõlemad arved viivises.

Hetkel kuum