Mait Kraun • 29. juuni 2017 kell 17:27

Nael kallineb seitsmendat päeva järjest

Suurbritannia  Foto: Bloomberg

Briti nael on USA dollari suhtes kallinenud juba seitse päeva järjest, sest Inglise Keskpanga juht Mark Carney ütles, et peagi võidakse intresse tõsta, vahendab Bloomberg.

Nael on täna kallinenud peaaegu kõigi suuremate valuutade suhtes, sest Carney väljaütlemised olid turgude jaoks oodatust tunduvalt karmimad. Ühe naela eest tuli vahepeal välja käia 1,30 dollarit. Näiteks panganduskontserni MUFGi valuutaturgude strateeg Lee Hardman usub, et nael võiks ületada 1,35 dollari taseme.

„Karmimad kommentaaride rahapoliitika kohta on midagi, mis toetab naela lühiajaliselt,“ ütles Hardman. „Inglise Keskpank on intresside tõstmisele lähemal kui inimesed arvasid.“

Briti nael kallines USA dollarisse 0,4 protsenti, 1,2980 dollarini. Täna jõudis kurss korraks ka 1,3007 dollarini, mis on kõrgeim tase alates 25. maist.

„Nael jätkab tõusu, vaatamata sellele, et probleeme on küllaga. Mark Carney radikaalne suunamuutus aitas sellele kaasa ning nüüd arvatakse, et rohkem ta oma ütlemisi ei muuda,“ kirjutasid Morgan Stanley strateegid klientidele saadetud kirjas.

Hetkel kuum