Ülikallite telefonide tootja Vertu pani pillid kotti

16. juuli 2017, 14:45
Vertu
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170716/BORS/170719799/AR/0/AR-170719799.jpg

Vertu, mille kallimad telefonid jäid 367 000 dollari juurde, pani pillid kotti, kirjutavad Financial Times ja CNBC.

Vertu Corporation Limited tootis telefone ülirikastele ja mõistagi oli seadme küljes ka väga krõbe hinnasilt. Vertu telefonid on eeskätt tuntud selle poolest, et need on edevad ning näevad väga kunstipärased välja. Lisaks kasutati telefonide valmistamisel väga kalleid ja kvaliteetseid materjale. Ja nii nagu paljude muude kallite brändidega, ei pidanud ka Vertu telefoni omanik end kunagi tundma üksi – 24 tundi ööpäevas sai ta teenindusse helistada, kui tema kallis vara rikki läks.

Pidevalt kahjumis

Vertu telefonide hinnad algasid 14 000 dollarist, mis näib üpris köömes, kui arvestada, et vääriskividega kaetud isendi hind jääb 367 000 dollari juurde.

Vertu asutati 1998. aastal eesmärgiga pakkuda superrikastele oma telefone. Samas ei läinud äri just teab kui hästi käima ning praeguseks on ettevõttele kogunenud kahjumit 138 miljoni dollari jagu. Nüüd, mil äri kinni pannakse, kaotab töö 200 inimest. Portaal Endgadget kirjutab, et Vertu hääbumine tuleb praegu üllatusena, sest alles hiljaaegu sõlmiti leping Hiina tehnoloogiafirmaga TCL.

Viis aastat tagasi müüdi Vertu investeerimisettevõttele EQT VI, mis omas Vertut kuni 2015. aastani. Samal aastal ostis ettevõtte Hongkongi firma Godin Holdings, mis oli iroonilisel kombel ka ise samal ajal suurtes raskustes. Godin Holdings ei esitanud Vertu käekäigu kohta majandusaasta aruandeid, mistõttu oli Briti ametivõimudel võimatu hinnata, mis seisus ettevõte on.

Vertu uus algus?

Nõnda ei jäänudki Godin Holdingsil üle muud, kui ettevõte maha müüa ning selle uueks omanikuks sai tänavu Türgi äridünastia liige Murat Hakan Uzan. Vertu müüdi maha 64 miljoni dollari eest ning Uzan lubas, et paneb Vertu täistuuridel taas tööle.

See aga ei õnnestunud ning nüüd on Uzan olukorras, kus ta on lubanud Vertu brändi ning tehnoloogia uude firmasse üle viia. See tähendab, et Vertu on originaalkujul surnud, ent elab suure tõenäosusega siiski uue ettevõttena edasi.  

Vertu kõneisik ütles Briti väljaandele The Telegraph: "Meie suurimad pingutused ettevõtet päästa on ebaõnnestunud ning läbirääkimised jõudsid punkti, kus ettevõte pole enam majanduslikus mõttes jätkusuutlik." Sellega viidatakse Uzani püüdlustele pumbata Vertusse 1,9 miljonit dollarit. Samas pole see Briti ametivõimude sõnul piisav summa, et ettevõte jätkusuutlikuks muuta.

CNBC andmeil on juhtkond Vertu likvideerimisega juba ka alustanud. Näiteks on kehtetud Vertu peakontoris töötavate ametnike telefoninumbrid ja meiliaadressid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. July 2017, 12:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing