Pille Ivask • 17. juuli 2017 kell 17:07

Musk: Tesla aktsia on liiga kallis

Elon Musk  Foto: Reuters/Scanpix

Tesla juht Elon Musk tunnistas, et ettevõtte aktsia on praegu liiga kallis, kirjutab CNBC.

Tesla aktsia on tänavu kerkinud 50% võrra ning Muski sõnul on hind praegu liiga kõrge ega peegelda tegelikkust. “Hind on kõrgem kui me tegelikult väärime,” tunnistas Musk ja leidis, et aktsia kõrge hind näitab, et investorid usaldavad Teslat. Samuti lisas ta, et ettevõte tunneb üsna suurt survet edukas olla, kuna inimeste lootused on nõnda kõrgel.

Kuigi käesoleval aastal on Tesla aktsia tõusnud 50% jagu, kukkus aktsia hiljaaegu karuturule. Juunis jõudis Tesla aktsia kõigi aegade tippu ning hakkas seejärel langema. 23. juunist kuni 6. juulini oli aktsia lausa 20% jagu miinuses, põhjuseks investorite kartus Tesla müüginumbrite kui ka suurenenud konkurentsi pärast. Juuli esimesel nädalal kirjutasid mitmed Wall Streeti ettevõtted eesotsas Bernsteini ning Goldman Sachsiga, et teise kvartali müügitulemused on valmistanud pettumuse.  

Näib, et investorid on Muski juttu vähemalt esialgu tõsiselt võtnud: täna on ettevõtte aktsia hind kukkunud 3% jagu ning on praegu 2,64%ga miinuses. Aktsia hind jääb praegu 319,13 dollari juurde.

Hetkel kuum