Liina Laks • 24. juuli 2017 kell 12:00

OPECi sõnum kergitas nafta hinda

nafta  Foto: epa

Täna on naftafutuuridega kauplejatele ärev päev: ennelõunal pööras hind langusesse, sest OPEC signaliseeris, et muudatusi Venemaal toimuvalt tippkohtumiselt ei tule. Praeguseks avaldatud kommentaaride põhjal asus hind aga tõusma.

OPECi juhtriik Saudi Araabia andis Bloombergi andmetel teada, et plaanib augustis oma naftaeksporti senisest rohkem vähendada ning „julgustab ka teisi riike“ tootmist ja tarnimist vähendama.

Naftafutuurid tõusid selle teate peale: Brenti toornafta barrel kosus ligi protsendi jagu 48,52 dollarile, WTI toornafta oli kella poole kolmeks Eesti aja järgi tõusnud 0,81 protsenti 46,14 dollarile.

Bloombergi teatel piirab Saudi Araabia augustis eksporti 6,6 miljonile barrelile päevas – seda on miljon barrelit vähem kui aasta varem.

Teised riigid oma poliitikas muudatusi ei teinud, samuti ei nõutud Moskva kohtumisel tootmispiirangutega liitumist Liibüalt ja Nigeerialt. Liibüa on varem teada andnud, et kaalub piirangutega liitumist siis, kui nende toodang kasvab 1,25 miljonile barrelile päevas, Nigeeria aga 1,8 miljoni barreli puhul päevas.

Hetkel kuum