Indrek Mäe • 31. juuli 2017 kell 7:30

Börs jõudis Vikipeedias parimate hulka

Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma sõnul mõjutab konkurss positiivselt ka emakeele säilimist.  Foto: Margus Ansu, Postimees/Scanpix

Tartu Ülikooli ja Swedbanki korraldatud majandusteemalisel digihariduse konkursil pälvisid ergutusauhinna kaks börsiga seotud teemat.

Täpsemalt läksid ergutusauhinnad Kristiina Mäharile, kes kirjutas artikli teemal „Optsioon“ ning Hardi Heinverele artikli „Tallinna börs“ eest.

Peaauhinna pälvisid aga Kelli Kukk, kes kirjutas teemal „Faktooring“, ning Laura Kruusmann elukindlustusteemalise kirjatüki eest.

Artiklikonkursi käigus loodi juurde ja täiendati majandusalaseid vikiartikleid. Kokku laekus konkursile 37 tööd.

Laiem eesmärk

Hindamiskomisjoni esimehe ning vikipedist Ivo Kruusamägi sõnul on digihariduse konkurss esimene etapp laiemast kampaaniast katta kõik teemavaldkonnad Vikipeedias põhjalike ja kvaliteetsete artiklitega. Tema arvates on lihtsam koostada artikleid väga spetsiifiliste teemade kohta ja nii jäävad koondartiklid ja põhimõistetest rääkivad tekstid sageli tähelepanuta. „Sellised konkursid aitavad tagada Vikipeedia tasakaalustatud arengut, sest suunavad tähelepanu võtmeartiklite juurde,“ sõnas Kruusamägi.

Tartu Ülikooli õppeprorektori Mart Noorma sõnul on konkurss oluline ka eesti keele säilimise seisukohalt. „Vikipeedia on eriti oluline noorte hinnangute kujundamisel – kui internetiotsingule ei leita eestikeelset vastet, siis võib see mõjutada noorte seisukohti emakeele tähtsusest,“ märkis Noorma.

Swedbank tõi välja, et finantskirjaoskuse arendamine on üks nende prioriteete. „Peame oluliseks majandus- ja finantsvaldkonna oskusteabe jagamist – digihariduse konkurss on hea näide, kuidas ühendada finantshariduse omandamine, erialase teabe jagamine ning eestikeelse majandussõnavara arendamine,“ sõnas Swedbanki Lõuna regiooni direktor Merike Sirendi.

Järgmine majandusalane artiklivõistlus toimub Vikipeedias 1. septembrist kuni 1. detsembrini.

Hetkel kuum