Indrek Mäe • 31. juuli 2017 kell 7:00

Eurotsoonilt oodatakse kasvu, inflatsioon aeglustub

Eurod  Foto: Scanpix/Reuters

Sel nädalal avalikustatavatest majandustulemustest oodatakse eurotsooni majanduse kasvu, samas kui inflatsiooni kasv võib aeglustuda.

Täpsemalt prognoositakse eurotsoonile teises kvartalis 0,6protsendilist majanduskasvu ning aasta baasil 2,4protsendilist majanduskasvu.

Majanduskasvu hoogustumist prognoosib näiteks Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) ning selle mõjutajaks peetakse Kreeka tagasitulekut võlakirjaturule.

Inflatsiooni aeglustumist kardetakse peamiselt Euroopa Keskpanga poliitika tõttu. Näiteks kardetakse, et kahaneda võib võlakirjade kokkuostmine.

Esimeses kvartalis ületas eurotsooni majanduskasv nii USA kui ka Suurbritannia majanduskasvu. Sellegipoolest ei usu analüütikud, et praegu suudetakse Ameerika Ühendriike ületada. Nimelt teatas viimane aastasel baasil tugeva, 2,6protsendilise kasvunumbri, mida toetavad tarbimine ning äriinvesteeringud.

Reedel avaldatud andmete kohaselt kasvas näiteks eurotsooni suuruselt teine majandus Prantsusmaa 0,5 protsenti ning Hispaania majandus jõudis taas kriisieelsele tasemele, näidates 0,9protsendilist kasvu.

Hetkel kuum