Äripäev • 9. august 2017 kell 11:30

Seitse tähtinvestorit, kes kardavad korrektsiooni

Berkshire Hathaway tegevjuht Warren Buffett.  Foto: EPA

Warren Buffett, kel on varsti vaba raha 100 miljardi dollari jagu, on dilemma ees: tahaks investeerida, aga pole, kuhu. Korrektsioonihirmu tunnevad teisedki tähtinvestorid, vahendab MarketWatch.

Põdejate seas on riskifondilegend Paul Singer, kes kardab enim ETFides peituvat kriisi. Tema hinnangul on probleem selles, et kui kõik põgenevad passiivsetesse ETFidesse ja turul tuul pöördub, pole enam piisavalt aktiivseid investoreid, kes turgu stabiliseerida võiksid. Paul Singeri enda Elliott Management panustabki aktiivsele juhtimisele.

Appaloosa Managementi juht David Tepper tunneb samuti ärevust: tema sõnul pole aeg veel küll piisavalt küps, et lühikeseks müüa, aga pulliturg on jõudu kaotamas. Ta soovitas investoritel vara pigem rahas hoida kui investeerida aktsiatesse, mille hind ei meeldi.

George Soros kuulutab juba pikemat aega karuturgu, eelkõige aktsiatele. Oaktree Capitali looja Howard Marksi hinnangul võtavad investorid aina julgemalt riske ning see on olnud ajalooliselt märk, et korrektsioon hakkab kätte jõudma. Carl Icahn ütleb aga, et tema praegu nende valuatsioonide juures küll ostukohti ei näe.

DoubleLine Capitali juht Jeff Gundlach läheb sammu võrra kaugemale: tema hinnangul peaksid investorid väljumise peale mõtlema, tema juba vähendab oma osalust riskantsemates paberites, näiteks arenevate turgude võlakirjades.

Hetkel kuum