Artur Erik Lindmaa • 15. august 2017 kell 6:24

Rovio taas jalgadel

Vihaste lindude looja Peter Vesterbacka.  Foto: epa

Angry Birdsi mobiiimängude tegija Rovio on taas jalgadel, kasvatades teist kvartalit järjest müüki 90%, samal ajal kui ettevõte võib valmistuda IPOks, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Rovio Entertainment Oy on viimase kolme aasta jooksul koondanud pea poole oma tööjõust ning heidelnud kahjumiga. Väljakutsuva olukorra raames rakendas ettevõtte uue äristrateegia „Games first“, mis on lõpuks hakanud vilja kandma. Nimelt keskendub uus strateegia rohkem mängude arendamisele. Lisaks muudeti ettevõtte äristrateegiat – tasuliste allalaadimiste asemel keskendutakse mängusisestele ostudele ning reklaamimisele. Peale selle toetub ettevõte rohkem litsentsitud partneritele, kes tegelevad filmi- ja kaubaäriga, andes ettevõttele rohkem aega mängude arendamiseks.

Tegevjuht Kati Levoranata sõnul laseb uus strateegia ettevõttel keskenduda sellele, milles nad on parimad – mängude arendamisele. Ta lisas, et ettevõtte on praegu väga heas seisus.

Teise kvartali käive kasvas 86,2 miljonile eurole. Maksu- ja intressieelne kasum kasvas tänavu võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga 8,6 miljonilt eurolt 31,6 miljonile eurole. Rovio mänguäri käive kasvas 65% ehk 61,3 miljonile eurole.

Bloombergi sõnul pole Rovio eesmärk mitte ainult meelitada kasutajaid oma uute mängude juurde, vaid panna nad ka mängusiseseid kulutusi tegema.

IPO

Eile teatas Bloomberg, et Angry Birdsi looja Rovia Entertainment Oy plaanib aktsiate esmast avalikku pakkumist (IPO) kõige varem järgmisel kuul, mille tagajärjel saaks Rovio väärtuseks ligi 2 miljardit dollarit.

Anonüümseks jääda soovinud isikute sõnul teeniks Rovio IPOga 400 miljonit dollarit, kuid lõplikke otsuseid pole veel langetatud ning ettevõte võib ka otsustada, et soovib jääda veel privaatseks, edastab Bloomberg.

Bloombergi sõnul konsulteerivad ja aitavad Roviot võimaliku turule tulekuga Carnegie Bank, Danske Bank ja Deutsche Bank. Nii Rovio kui ka suurpankade esindajad keeldusid seda teemat kommenteerimast.

Hetkel kuum