Mait Kraun • 22. august 2017 kell 17:30

Kas Amazoni aktsia langeb edasi?

Jeff Bezos  Foto: EPA

Aktsiaturgudel pole augustis midagi erilist toimunud, aga on üks ettevõte, millel tasub silm peal hoida. Selleks on Amazon, kirjutab MarketWatch.

Amazoni aktsia on viimasel ajal võtnud suuna alla – esmaspäeval jõudis e-kaubanduse turuliidri aktsia kolme kuu madalaima tasemeni. Paljud kauplejad näevad, et langus jätkub, sest tehniline analüüs viitab just sellele.

Nimelt ütlevad tehnilise analüüsi eksperdid, et Amazon on moodustanud niinimetatud pea ja õlad mustri (head and shoulders pattern). See peaks suurendama tõenäosust, et Amazoni aktsia jätkab langust (vt. allpool olevat graafikut).

Jaemüügisektori põhinäitajaid analüüsinud Seeking Alpha autor DoctoRx ütleb, et järjest rohkem investoreid võib pöörata Amazoni vastu. Põhjuseks on see, et traditsioonilistel jaemüüjatel on e-kaubandusäri päris hästi sujuma hakanud.

Amazoni aktsia on täna kallinenud 1,4 protsenti, 966 dollarini. Eile lõpetas Amazon päeva 953,3 dollaril, mis on madalaim tase alates mai keskpaigast. Eelmise kuu tipust on ettevõte taandunud 10 protsenti. Tõsi küll, tänavune tõus ulatub sellegi poolest 27protsendini.

$AMZN breaking trend line and 50 MA with head and shoulders pic.twitter.com/KX6qnlyOoc— Johns Charts (@johnscharts) August 21, 2017

Hetkel kuum