Mait Kraun • 5 september 2017

Finantssektori aktsiad vajuvad

Goldman Sachs  Foto: Bloomberg

Pankade aktsiad hakkasid tänase börsipäeva alguses kiiresti langema, sest riigivõlakirjade tootlused langesid, mille põhjustas omakorda geopoliitiliste pingete teravnemine, vahendab MarketWatch.

Finantssektori aktsiaid koondav börsil kaubeldav fond Financial Select Sector SPDR ETF on täna odavnenud 2,1 protsenti 21,2 dollarini. Kui langus jääb nõnda sügavaks, siis kujuneb sellest suurim kukkumine alates mai keskpaigast, mil indeks odavnes 3,2 protsenti, selgub FactSeti andmetest.

Kõige märkimisväärsem on Goldman Sachsi aktsia hinnalangus – USA investeerimispank on odavnenud lausa 3,3 protsenti.

Peamiseks põhjuseks on võlakirjade tootluste vähenemine. Näiteks USA 10-aastaste võlakirjade tootlus on täna langenud 4,1 protsenti (9 baaspunkti), 2,07protsendini, mis on madalaim tase alates 10. novembrist. Kui võlakirjad kallinevad, siis tootlus langeb ja vastupidi.

Võlakirjad on kallinema pannud geopoliitiliste pingete teravnemine, sest investorid näevad võlakirju turvalisema varana. Põhja-Korea ähvardas USAd rünnata, sest viimane tahab riigile täiendavaid sanktsioone kehtestada. Ühendriigid kaaluvad sanktsioonide karmistamist, sest Põhja-Korea sai nädalavahetusel hakkama vesinikpommi katsetusega.

Täna on aktsiaturud üldiselt odavnenud ning järsult on kasvanud ka volatiilsusindeks.

 

Hetkel kuum