Mait Kraun • 10 september 2017

Hiina pani uuesti bitcoini kukkuma

Bitcoin  Foto: Scanpix

Bitcoini hind langes täna järsult, sest väidetavalt tahavad Hiina regulaatorid krüptovaluutale täiendavaid piiranguid seadma hakata, vahendab CNBC.

Hiina kohalik ajaleht Caixin teatas, et sealne valitsus plaanib sulgeda kohalikud bitcoini vahetusbörsid. Bitcoini hind reageeris 7protsendilise langusega, selgub Coindeski andmetest.

Esmaspäeval teatasid Hiina regulaatorid, et keelavad ära organisatsioonide tegevuse, kes kasutavad ICOt (krüptomüntide esmapakkumised) idufirmade finantseerimisinstrumentidena. Hiina keskpank teatas nädala alguses, et peab ICOsid illegaalseks ja nõuab kõikide praeguste sellelaadsete finantseerimisprojektide peatamist, vahendab uudisteagentuur Bloomberg.

Vaatamata sellel nädalal toimunud odavnemisele on bitcoin tänavu kallinenud 350 protsenti. Praegu tuleb ühe bitcoini eest välja käia 4066 dollarit.

Miljardärist investor Howard Marksile see muljet aga ei avalda. Ta kirjutas neljapäeval oma klientidele, et tema bitcoini kindlasti ei investeeri. Seda vaatamata asjaolule, et seda saab kasutada nagu tavalist valuutat.

„Ma arvan, et ma saan aru, mis asi on krüptovaluuta, kuidas bitcoin töötab ning millised on argumendid selle poolt. Sellegi poolest ma ei tunne, et peaksin sinna oma raha panema, sest minu hinnangul on tegemist spekulatiivse mulliga,“ kirjutas Marks investoritele saadetud kirjas.

Hetkel kuum