Mait Kraun • 12. september 2017 kell 13:00

Volkswagen teeb elektriautodesse megainvesteeringu

Volkswagen  Foto: EPA

Volkswagen teatas, et kulutab akudele 50 miljardit eurot, mis peaks aitama muuta kõik nende mudelid elektriliseks, vahendab CNN Tech.

Volkswagen kirjeldas ostu kui ühte maailma suurimat hanget autotööstuses. Saksamaa autotootja annab sellega selgelt mõista, et plaanib pärast emissiooniskandaali elektriautodele üleminekut kiirendada. Investeering peaks võimaldama 2030. aastaks luua 300 elektriauto mudelit.

„Meil on sõnum ja me täidame lubaduse. See ei ole mingi ebamäärane kavatsus,“ ütles ettevõtte tegevjuht Matthias Müller. „Meie tööstuse teisenemine on peatamatu.“

Volkswagen, mis omab ka Audi, Škoda, Seati ja Porsche brände, jätkab ka bensiini- ja diiselautodesse investeerimist. Samal ajal tahetakse 2025. aastaks tuua turule 80 uut elektriauto mudelit. Ettevõtte prognooside järgi moodustavad 2025. aastaks poole nende toodangust elektriautod.

Volkswageni hinnangul on neil 2025. aastaks vaja kokku 150 gigavatt tundi akude võimsust. See on neli korda suurem kui Tesla Nevadasse rajatud gigatehase aastane tootmisvõimsus. 

 

Hetkel kuum