Kogu tõde sajandi aktsiamängust

Mängu võitja koos kaaslasega lennutab Äripäev üheskoos LHVga järgmise aasta mais USAsse maailma edukaima investori Warren Buffetti juhitud Berkshire Hathaway aktsionäride koosolekule.  Foto: Anti Veermaa
Äripäev • 25. september 2017 kell 5:00

Esmaspäeval algab Eesti kõigi aegade pikim ja suurima auhinnafondiga aktsiamäng „Börsihai vs. investor Toomas". Mis mänguga on tegu ja kuidas sellel osaleda?

Aktsiamäng võimaldab mängijatel investeerida USA börsidel virtuaalselt. Mäng kestab ajavahemikul 2. oktoober 2017 kuni 23. märts 2018 (kaasa arvatud). Mängu alguses on virtuaalportfellis 290 000 eurot.

Mängija eesmärk on investeerides saavutada oma portfelli maksimaalne väärtus. Mängu võidab mängu lõpupäeva, s.o 23. märtsi 2018 börsipäeva lõpu seisuga kõige suurema turuväärtusega portfelli omanik. Äripäev kajastab regulaarselt mängu tulemusi ning samuti on oodata hulgaliselt väärtuslikke vaheauhindu.

Kapitalistide Woodstock

Reportaaži Berkshire Hathaway ülemöödunud aasta aktsionäride koosolekult saab lugeda siit ja ettevõtte aktsionäri investor Toomase muljed koosolekust saab lugeda siit.

Auhinnafond on 10 000 eurot

Turuväärtuselt esimese portfelli omanikule on auhinnaks kutse kahele maailma edukaima investori Warren Buffetti juhitud Berkshire Hathaway aktsionäride koosolekule Omahas (koos majutuse ja päevarahaga), ajalehe Äripäev (või Delovõje Vedomosti) aastatellimus ja investeerimisalane raamat.

Turuväärtuselt teise portfelli omanikule on auhinnaks võiduraha 3000 eurot, ajalehe Äripäev (või Delovõje Vedomosti) kuue kuu tellimus ja investeerimisalane raamat.

Turuväärtuselt kolmanda portfelli omanikule on auhinnaks võiduraha 2000 eurot, ajalehe Äripäev (või Delovõje Vedomosti) kolme kuu tellimus ja investeerimisalane raamat.

Kaubelda saab suurettevõtete aktsiatega

Aktsiamängus osalemiseks tuleb registreeruda LHV kasutajaks ning luua aktsiamängu portfell ja maksta osalustasu 25 eurot iga portfelli eest. 19 aastat ja noorematel on osalustasu 15 eurot iga portfelli eest. Mängu kestel liitunud mängija alustab portfelliga, milles on 290 000 eurot.

Kaubelda saab ainult Standard and Poor’s 500 indeksisse kuuluvate aktsiatega ning korraldaja poolt lisatud instrumentidega. Nimekirja leiad siit. Aktsiate nimekiri avaldatakse enne mängu algust. Mängu korraldajal on õigus aktsiate nimekirja hiljem muuta.

Tehingukorraldusi saab anda mängu keskkonnas aadressil www.lhv.ee/hai. Mängu keskkond on eesti-, inglis- ja venekeelne. Mängijatel on võimalus anda limiit- ja turuhinnaga ordereid. Tehingukorraldusi saab anda ööpäev ringi.

Tehingukorralduste andmise käigus broneeritakse mängija kontol rahasumma, kasutades viimast sel hetkel süsteemis olevat aktsia hinda ja hetke turu valuuta keskkurssi. Aktsia müügi korral konverteeritakse müügist saadud summa hetke keskkurssiga kohe eurodesse.

Mängu seisu on võimalik jälgida aadressil www.lhv.ee/hai mängu edetabeli kaudu. Edetabelit uuendatakse iga päev, hommikul kell 7, seejuures on esimesed 50 mängijat näidatud täisnimedega. Võimalik on jälgida 10 parima portfelli päevasiseseid tehinguid.

Loe ka, miks osaleb börsimängus investor Toomas ja kuula Äripäeva raadiosaadet, kus investor Toomas ja LHV Panga maaklertegevuse juht Alo Vallikivi räägivad mängu tagamaadest.

Hetkel kuum