Mait Kraun • 26. september 2017 kell 11:42

Zuckerberg plaanib Facebooki aktsiaid müüa

Mark Zuckerberg  Foto: EPA

Facebooki aktsia langes esmaspäeval 4,5 protsenti – investorid seedisid ettevõtte reaktsiooni poliitilisele survele ning tegevjuhi Mark Zuckerbergi plaanitud aktsiate müüki, vahendab CNBC.

Sotsiaalmeedia ettevõte jõudis eelmisel nädalal mitu korda meediasse. Esiteks olid investorid pahased, et Facebook püüab teatud aktsiaid ümber liigitada, mis vähendaks nende sõnul aktsiate väärtust.

Lõpuks andis Zuckerberg järele ja loobus uue klassi aktsiate loomisest. See oleks tegelikult Zuckerbergi hääletusõigusi firmas vähendanud, aga teiste aktsionäride hinnangul poleks see olnud hea idee. „Nad arvasid, et majanduslikke huvisid ei ole hea mõte hääletusega seotud võimust lahutada,“ ütles Facebooki aktsionäride esindaja Stuart Grant.

Pärast olukorra laabumist teatas Zuckerberg, et müüb kokku 35-75 miljonit aktsiat, seda järgmise 18 kuu jooksul. Saadud rahaga toetab ta oma teist ettevõtet – Chan Zuckerberg Initiative’i. Ettevõte investeerib tehnoloogiasektorisse ning tegeleb sotsiaalsete probleemidega.

Paljude investorite jaoks on hea märk, kui ettevõtte tegevjuhil on ka palju aktsiaid. See näitab, et juhtkond tunneb ennast tuleviku osas kindlalt.

Facebooki aktsia langes 4,5 protsenti, 162,87 dollarini. Tänavu on Facebooki aktsia kallinenud 43 protsenti.

Hetkel kuum