Saksa energiatootja kahtleb Fortumi kavatsustes

27. september 2017, 19:45
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170927/BORS/170929714/AR/0/AR-170929714.jpg

Uniperi nõukogu liige rääkis kolmapäeval väljaandele Kauppalehti, et teatud märgid viitavad Fortumi kavatsusele saavutada Saksa energiatootjas enamusosalus.

Eile teatas Fortum Oy, et Saksa energeetikafirma E.ON nõustus soomlaste pakkumisega 46,65% osaluse ostuks gaasi-, söe- ja tuumaenergiat tootvas ettevõttes Uniper. Fortumi tegevjuhi Pekka Lundmarki sõnul oli tehing kõigest investeering, kuid Uniperi nõukogu liige Immo Schlepper arvab teisiti.

"Kui tegemist oleks ainult investeeringuga, nagu tegevjuht Lundmark väidab, mitte vaenuliku ülevõtmisega, siis oleks ta ka öelnud, et Fortum ei sihi Uniperi enamusosaluse poole," selgitas Schlepper.

Uniperi töötajate esindajate hinnangul loobub Fortum enamusosaluse korral tõenäoliselt Saksa firma söe- ja gaasijaamadest, pannes seeläbi ohtu umbes 1000 töökohta.

"Fortumi strateegia lähtub CO2-vabast elektritootmisest. Uniperi strateegia on aga toota söe ja gaasi abil reserve Saksa energeetikapöörde toimumise ajaks. Neid kahte suunda on raske sobitada," arvas Schlepper.

Tema sõnul leiduks Uniperi söejaamadele ostjaid kindlasti Ida-Euroopas, näiteks Tšehhis.

"Meie hinnangul oleks Uniperi strateegia seisukohalt parem, kui E.ON müüks oma osaluse kapitaliturgudel ja hajutaks selle niiviisi mitme omaniku vahel," tõdes Schlepper.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. September 2017, 19:19

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing