Kanada vanurid ostsid Korea pensionäridelt kompleksi Berliinis

02. oktoober 2017, 17:15
Sony Center Potsdami väljakul.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171002/BORS/171009959/AR/0/AR-171009959.jpg

Kanada suurim pensionifond ostab Korea riiklikult pensionifondilt enam kui miljardi euro eest ära tuntud Sony Centeri kompleksi Berliini keskväljakul.

Potsdami väljakul asuva kontori, korteri- ja meelelahutuskompleksi soetab Kanada pensionifond OMERS ühes USA firmaga Madison. Hoone müüb 1,1 miljardi euro eest Korea riiklik penisonifond NPS, vahendas Reuters. Tehing peaks jõustuma neljandas kvartalis.

Berliini keskväljakul asuva kaheksa hoonega kompleksi hulka kuulub muuhulgas riikliku raudteefirma Deutsche Bahn peakontor BahnTower ning muuhulgas Sony, Sanofi, Facebooki ja WeWorki renditavad kaubandus- ja kontoripinnad. Kompleksist leiab ka kinosid ja kortereid.

NPS ehk Korea riiklik pensioniteenistus on Lõuna-Korea üks suuremaid investoreid ning kuulub ka maailma suuremate pensionfondide hulka. Berliini Sony Centeri soetas fond 2010. aastal 767 miljoni dollari eest investeerimispangalt Morgan Stanley.

Enam kui 50 aastat tagasi Kanada Ontario provintsi palgal olevate töötajate pensionifondina loodud ning Kanada üheks suuremaks institutsionaalseks investoriks paisunud OMERS omandab kompleksi läbi enda Oxford Propertiese nime kandva üksuse.

See üksus investeeris hiljuti ka Pariisi La Defence’i piirkonda. Pärast Berliini tehingut on sellel firmal Mandri-Euroopasse 2,3 miljardi jagu investeeringuid. Enamik ülejäänud varast on Londonis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2017, 17:15

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing