Märt Belkin • 10. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Saksa eksport tegi tugevast eurost hoolimata rekordi

Foto: Reuters/Scanpix

Saksamaa eksport tegi augustis tugevast eurost hoolimata aasta parima tulemuse, mis viitab taas, et kolmas kvartal oli riigi majandusele tugev.

Hooajaliste mõjudega korrigeeritud eksport kasvas kuuvõrdluses 3,1 protsenti,  import tõusis samas vaid 1,2%, vahendas Reuters teisipäeval avaldatud andmeid. Aastavõrdluses kasvas eksport augustis isegi 7,2%.

See on 12 kuu tugevaim ekspordikasvu näitaja, mis leevendab hirmu, et tugev euro on pidurdanud Saksa kaupade ja teenuste müüki välismaal.

ING Diba analüütik Carsten Brzeski prognoosis, et 2017 tuleb Saksa ekspordi jaoks parim alates 2010. aastast. Nii uued kui vanad andmed viitavad ka, et Saksa majandus kasvab korralikult nii kolmandas kvartalis kui kogu aasta lõikes.

Kuuvõrdluses kasvasid nii eksport kui import oodatust kiiremini – Reutersi küsitletud analüütikud prognoosisid, et väljavedu kasvab 1 protsendi ja import 0,5 protsendi jagu.

Hooajaliste mõjudega korrigeeritud kaubavahetuse ülejääk kasvas 21,6 miljardi euroni. Ka see näitaja oli kõrgem Reutersi konsensusprognoosist ehk 20 miljardist eurost.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt