Pille Ivask • 11. oktoober 2017 kell 16:12

Uberi rivaal Indias kaasas miljardi

Uber  Foto: epa

Sõidujagamisteenuste ühe lipulaeva Uberi suurim konkurent Indias teatas täna, et on kaasanud enam kui miljard dollarit ning üks investoriks on ka Hiina internetigigant Tencent ning Jaapani SoftBank.

Indias tegutsev sõidujagamisteenust pakkuv ettevõte Ola teatas, et plaanib saadud investeeringut kasutada jõuliseks laienemiseks. See omakorda tähendab, et maailma ühel suuremal mobiiliturul võib Uberil päris kitsaks minna. Veelgi enam, Ola juhid on juba öelnud, et jahtimas ollakse uut miljardit: see tähendab, et koguinvesteering kerkiks 2 miljardi dollarini.

Kokku 110 India linnas tegutseva Ola tegemistega kursis olev isik ütles portaalile CNBC, et ettevõtte väärtus on pärast nüüdset rahakaasamist kerkinud 7 miljardi dollarini. Samuti vihjas ta, et teises rahakaasamisetapis on oodata ka USA investorite panust.

Uberi seisukohast võttes võib Ola hea käekäik olla üsnagi murettekitav. Uber on varasemalt teatanud, et India turg on ettevõtte jaoks väga oluline. Lisaks on Uberil endal olnud viimasel ajal omajagu siseprobleeme. Alles hiljuti sai ettevõte Dara Khosrowshahi näol endale uue juhi, kelle ülesandeks on lisaks äri püstihoidmisele ka ettevõtte kultuuri parendada.

Hetkel kuum