Märt Belkin • 13. oktoober 2017 kell 8:24

Samsungi juhtimine sai uue raputuse

Kwon Oh-hyun  Foto: EPA

Juhtimiskriisis Samsung sai uue hoobi: kiibi- ja ekraanitootmisega tegeleva Samsung Electronicsi tegevjuht Kwon Oh-hyun teatas ootamatult, et plaanib juhtimisest kõrvale.

See süvendab muret selle üle, et kontsernis võib olla juhtimisvaakum. Veebruaris peeti kinni Samsung Groupi faktiline juht Jay Y. Lee, keda süüdistati altkäemaksu andmises, omastamises ja valetunnistuste adnmises. Augustis mõisteti ta viieks aastaks vangi.

Korruptsiooniskandaali tuules lahkusid firmast mitmed tippjuhid. Selles kontekstis oodati, et elektroonikafirma tegevjuht Kwon võtab grupi juhtimises suurema rolli, niisiis oli tema ametist lahkumine väga üllatav samm.

Asja teeb eriti kurioosseks see, et samal päeval ehk reedel teatas Lõuna-Korea firma, et ootab kolmandas kvartalis rekordilist ärikasumit. Hea tulemuse taga on mälukiipide üksus, mille maailma juhtivaks tootjaks ehitamisel oli võtmeroll just Kwonil.

„Ajastus on absurdne. Samsung vihjas rekordilisele kasumile, neljandas kvartalis läheb veel paremaks, ning kõige selle taga on Kwoni elektroonikakomponentide äri,“ ütles analüüsifirma CEO Score juht Par Ju-gun Reutersile.

Kwon (64), hüüdnimega Härra Kiip, ütles avalduses, et käes on aeg uuesti alustada uue vaimsuse ja noore juhtimisega.

„Õnneks teeme praegu rekordtulemusi, ent see on ammuste otsuste ja investeerinute tulemus; me ei suuda praeguseid tulevikutrende lugedes jõuda isegi lähedale uute kasvumootorite leidmisele,“ lisas ta.

Ehkki päeva keskel lendas Samsungi aktsia rekordkõrgele, pööras väärtpaber pärast Kwoni lahkumisteadet allapoole ning lõpetas päeva 0,6 protsenti neljapäevasest tasemest madalamal.

Hetkel kuum