Märt Belkin • 20. oktoober 2017
Jaga lugu:

Volvo kasum oodatust etem

Foto: Scanpix/Reuters

Rootsi veokitootja Volvo kolmanda kvartali kasum kasvas 45 protsenti, kuna Põhja-Ameerikate veokite turg taastus ning Hiinas kasvas nõudlus ehitus- ja kaevandamismasinate vastu.

Korrigeeritud intressi- ja maksueelne kasum tõusis aastataguselt 4,85 miljardilt Rootsi kroonilt 7,02 miljardi krooni ehk umbes 730 miljoni euroni vahendas Bloomberg. See ületab tublisti uudisteagentuuri küsitletud analüütikute ootusi ehk keskmiselt 6,27 miljardit.

Investorid näisid tulemustega väga rahul olevat – kella 11:39 seisuga oli aktsia tõusnud eilse tasemega võrreldes 6,83 protsenti ja jõudnud 165,7 krooni tasemeni.

Maailma suuruselt teine veokitootja pani endale augusti lõpus ambitsioonika eesmärgi teha aasta keskmiseks kasumimarginaaliks vähemalt 10 protsenti käibest. Üheksa kuu tase oli 9,5 protsenti.

Aktivistist investori ning Volvo suuruselt teise aktsiaomaniku Cevian Capital AB nõutud restruktureerimise tuules on Macki, Renault Trucksi ja Prevosti brändide omanik Volvo koondanud tuhandeid töökohti.

Järgmisel aastal tahab Cevian veokitootja kolmeks eraldi börsil kaubeldavaks ettevõtteks lüüa, kuna usub, et see tõstaks aktsiahinda.

Jaga lugu:
Hetkel kuum