Mait Kraun • 24. oktoober 2017 kell 18:11

USA aktsiaturge ohustavaid riske on kamaluga

New Yorgi börsihoone.  Foto: EPA

Kui otsida põhjuseid, miks peaksid USA aktsiaturud peagi langema hakkama, siis saab kokku suure nimekirja asjadest, mis võivad valesti minna, ütles ökonomist Vicky Pryce.

„Kas turud on liiga külluslikud? Ma arvan, et USAs küll,“ ütles Pryce esmaspäeval Londonis toimunud konverentsil peetud kõnes.

Turud armastavad Donald Trumpi presidentuuri, aga me ei tea, mis tulevikus saama hakkab. Praegu on õhus mitmeid probleeme, mis võivad investorite elurõõmsat meeleolu kõigutada, lisas ta.

Konverentsil tõi ta välja hulganisti probleeme, mis võivad tekkida. Nende seas olid näiteks protektsionistlike poliitikate leviku oht ning Trumpi „Ameerika esimesena“ seisukoht. Muret tekitab ka mediaan sissetulekute tagasihoidlik kasv, Hiina kõrge võlakoormuds, Kreeka ja teiste Lõuna-Euroopa riikide probleemid, geopoliitilised pinged Põhja-Korea ja Lähis-Ida riikidega ning poliitiline ebakindlus Saksamaal, Prantsusmaal, Hispaanias, Itaalias ja Austrias.

„Väga madalad intressimäärad soodustavad muidugi riskide võtmist,“ ütles sõltumatu ökonomist Pryce, kes on varem töötanud ka KPMG-s, Briti valitsuses ja mitmetes teistes organisatsioonides.

Pryce ei ole ainuke, kes riskidest räägib. Finantsnõustaja Josh Brown teatas esmaspäeval, et taolise nimekirja tegemine on lihtne, sest potentsiaalseid probleeme on väga palju.

.@realVickyPryce says economic outlook has 99 problems but ETFs ain't one #insideetfseurope @InsideETFs . pic.twitter.com/DtJZus6oiy— Adele Thackray (@AdeleThackray) October 23, 2017

Hetkel kuum