Mait Kraun • 25. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Boeingu aktsia langes järsult

Foto: EPA

Lennukitootja Boeingu aktsia odavnes täna tublisti, vaatamata sellele, et ettevõtte kvartalitulemused olid küllaltki head, vahendab MarketWatch.

Boeing teatas täna oma kolmanda kvartali tulemused, millest selgus, et puhaskasum langes 1,85 miljardi dollarini (aasta tagasi oli puhaskasum 2,28 miljardit).

Käive kasvas 2 protsenti, 24,31 miljardi dollarini. FactSeti küsitletud analüütikud ootasid käibeks 23,99 miljardit dollarit. Käibekasvu tagas eelkõige kaitse- ja kosmosetööstuse ning turvateenuste müügitulu kasv. Tõsi, üllatuse valmistas investoritele aga kommertslennukite müügi langus.

Ettevõte tõstis 2017. aasta oodatavat kasumit aktsia kohta 9,8-10 dollarilt 9,90-10,10 dollarini. Käibeprognoos jäeti 90,5-92,5 miljardi dollari juures samaks. FactSeti küsitletud analüütikud ootasid, et ettevõte kasumi väljavaade saab olema 10,05 dollarit ja käibe väljavaade 92,2 miljardit dollarit.

Investeerimisfirma Vertical Research Partnersi analüütik Robert Stallard ütles, et Boeingu tulemused olid küllaltki „nürid“ ja see on põhjus, miks aktsia langema hakkas.

Boeingu aktsia on täna langenud 3,4 protsenti, 257 dollarini. Tänavu on lennukifirma aktsia tõusnud lausa 64 protsenti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt