Mait Kraun • 1. november 2017 kell 22:45

Tesla kahjum oodatust palju suurem

Foto: EPA

Tesla lükkas edasi oma Model 3-ga seotud eesmärke, sest tootmisega on probleeme ja selle tõttu on põletatud ka hulganisti raha. Tulemused olid oodatust kehvemad ja aktsia langeb, vahendab Bloomberg.

Ettevõte prognoosib, et 2018. aasta esimese kvartali lõpuks suudab Tesla iga nädal toota 5000 Model 3 autot. Varem arvati, et eesmärk saab täidetud selle aasta lõpuks, teatas Elon Musk täna aktsionäridele saadetud kirjas. Probleeme tekitab eelkõige Tesla niinimetatud gigatehases asuv patareide konveierliin.

„On raske ennustada, millal on võimalik kõikidest pudelikaeladest vabaneda. Ei ole ka teada, millised võivad juurde tekkida,“ ütlesid Musk ja finantsjuht Deepak Ahuja investoritele. Tesla aktsia langes järelturul ligi 5 protsenti.

Ettevõtte puhaskahjum oli 2,92 dollarit aktsia kohta, analüütikud ootasid 2,31 dollari suurust kahjumit. Käive ulatus 2,98 miljardi dollarini ning see ületas veidi analüütikute ootusi (2,95 miljardit).

Ometigi oli kahjum väga suur, lisaks sellele ei suudeta varasemaid Model 3-ga seotud eesmärke täita. See panigi Tesla aktsia odavnema.

Ettevõte prognoosib, et neljandas kvartalis tehakse miljardi dollari ulatuses investeeringuid. Kolmandas kvartalis investeeriti 1,1 miljardit – eelkõige kasutati raha tootmisvõimsuse tõstmiseks ja kliendiabi infrastruktuuri ehitamiseks.

Hetkel kuum