Indrek Mäe • 16 november 2017
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

EstateGuru hapu laen nõuab investorilt kannatlikkust

EstateGuru Toome puiestee projekti hetkeseis.
EstateGuru Toome puiestee projekti hetkeseis.  Foto: Andras Kralla

Kinnisvarabüroo Uus Maa hinnangul võib EstateGurus hapuks läinud Toome puiestee projekti tagatiseks oleva objekti realiseerimine ning seetõttu ka investorite raha kättesaamine aega võtta.

„Tagatisvara realiseerimine sõltub, nagu ka vabaturul, konkreetsest objektist,“ selgitas Uus Maa analüütik Igor Habal. „Likviidsema tagatisvara realiseerimine läheb üldjuhul kiiremini kui vähemlikviidsema oma,“ märkis ta.

Kuna Toome puiestee projekti arenduslaenu tagatiseks on Nõmme linnaosas üle 1500 ruutmeetrisel kinnistul paiknev 544,7ruutmeetrise üldpinnaga lõpetamisjärgus eramu, on Habali hinnangul põhiküsimus, milline on selle valmidusaste. „See eramu on suure üldpinnaga lõpetamisjärgus hoone, mille puhul on kõige olulisem küsimus selle valmidusaste, see tähendab, kui palju peab sinna veel investeerima, et see saaks täielikult valmis,“ rääkis Habal.

Eksperdi hinnangul võib sellise tagatise realiseerimine aga keeruliseks osutuda. „Sedavõrd suure üldpinnaga hoonete turg on üldjuhul vähelikviidne ning ootab pigem erahuvidega ostjat,“ ütles Habal.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt