Ekspert: ühisrahastuse investor, ole ettevaatlik!

17. november 2017, 10:15
Raul Reino
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171117/BORS/171119758/AR/0/AR-171119758.jpg
Ainult tellijale

Domus Kinnisvara juhatuse liikme Raul Reino sõnul tänases majandusolukorrast eriti põhjust ettevaatlikuseks ühisrahastuse investoritel ning ebaõnnestunud projekte võib ette tulla ka tulevikus.

„Tasub hoida jalad maas ja pea külm ning jälgida teraselt, kes on see isik või isikute grupp iga arendusprojekti taga,“ sõnas Reino EstateGuru platvormil hapuks läinud Toome puiestee arendusprojekti kommenteerides.

Täpsemalt tasub Reino sõnul hinnata, milline on arendaja kinnisvaraalane kompetents ja millised varasemad referentsid. „Kinnisvaraturg on osa majandusest, kus osad ärid õnnestuvad ja osad mitte ning seetõttu pole põhjust loota, et kõik kinnisvaraprojektid oleksid edukad,“ märkis Reino. „Ebaõnnestunud projekte tuleb aja jooksul kindlasti juurde ja nagu esimesed näited kinnitavad, siis sellest ei pääse ka ühisrahastuse saanud arendused.“

Buumi ei ole

Seejuures arvas Reino, et olukord kinnisvaraturul on siiski stabiilne. „Turg liigub majanduse üldise rütmiga kaasa ja mingist buumist meie hinnangul rääkida ei ole põhjust,“ oli ta veendunud. „Kuna aegajalt siiski levitatakse infot kinnisvarabuumist, toob see paratamatult ligi inimesi, kes loodavad kergekäeliselt raha teenida ega suhtu oma projekti täie tõsidusega – lootes vaid turu aktiivsusele ja kasvule,“ märkis Reino.

Samuti arvas Reino, et tänane turg on piisava aktiivsusega ja nõudluse taha ühegi objekti valmimine ei jää. „Konkreetse Toome puiestee objekti puhul on keeruline seisukohta avaldada, kuid Äripäeva andmetel on objektile koostatud eksperthinnang ja pole vähimatki põhjust kahelda seal esile toodud turuväärtuse numbris,“ lõpetas Reino optimistlikult.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. November 2017, 09:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing