Naftalepe ilmselt pikeneb

29. november 2017, 21:09
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171129/BORS/171129597/AR/0/AR-171129597.jpg

OPECi tegemistega kursis olevate allikate sõnul plaanib naftariikide organisatsioon pikendada naftalepet uue aasta lõpuni.

Kuveidi naftaminister Essam al-Marzouq ütles ajakirjanikele, et naftaleppe pikenemine on tõepoolest üks võimalikke stsenaariume. Siiski on OPECi allikad juba poetanud, et võrdlemisi kindel on OPECi ja teiste naftaleppes osalevate riikide kokkulepe pikendada tootmiskärpeid uue aasta lõpuni. 

Samas Venemaa energiaminister Alexander Novak on jõudnud kommenteerida, et pole naftaleppe jätkumise vajalikkuse osas kuigi veendunud ning jättis otsad pigem lahtiseks.

Viimase põhjus võiks olla näiteks see, et Venemaal on eelarve tasakaalu saamiseks vaja madalamat barrelihinda kui näiteks Saudi Araabial, kelle majandus suurel määral just mustast kullast sõltubki.

Energy Aspectsi analüütik Amrita Sen tõdes, et ilmselt otsustavad asjaosalised küll naftalepet pikendada, ent peamine küsimus saab olema, kui pikka aega kärped veel kehtivad. Nii on üks stsenaariume ka see, et praegu otsustatakse leppe pikenemine uue aasta lõpuni, ent seda otsust võidakse muuta uue aasta juunikuus toimuval tippkohtumisel. 

Nafta hind kukkus täna juba teist päeva järjest, langedes 1,07% võrra, 62,67 dollarini barrelist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. November 2017, 21:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing