Tallinna Sadam emiteeris pikaajalisi võlakirju

04. detsember 2017, 15:24
Tallinna Sadama kontor
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171204/BORS/171209932/AR/0/AR-171209932.jpg

Novembris sõlmisid Tallinna Sadam ja Swedbank lepingu 10-aastase tähtajaga võlakirjade emiteerimiseks. Emissiooni maht oli 105 miljonit eurot ning selle märkis tervikuna Swedbank, kes tõusis tehingu tulemusena ühtlasi Tallinna Sadama suurimaks finantseerijaks.

Tallinna Sadama juhatuse liikme, finantsjuhi Marko Raidi sõnul refinantseeritakse emissioonist  laekuva rahaga varajasemaid võlakohustusi, mille lunastustähtaeg saabus novembri lõpus. "Tegemist on Tallinna Sadama ajaloo suurima väärtusega finantseerimistehinguga. Senine suurim finantseerimistehing toimus aasta varem mahus 75 miljonit eurot ning ka toona pakkus parimaid tingimusi finantseerimiseks just Swedbank," selgitas Raid.

Tänavuse tehingu puhul esitasid oma pakkumuse kõik Eestis tegutsevad suuremad kommertspangad. Lisaks pankadele osalesid oma ühispakkumusega esmakordselt ka Eesti pensionifondid, kes soovisid paigutada pensioniraha Eesti majandusse.

Tehingu tulemusena korrastus lisaks ettevõtte lühi- ja pikaajaliste kohustuste struktuur, mis on muu hulgas oluline planeeritava Tallinna Sadama aktsiate avaliku esmapakkumuse (IPO) kontekstis. Tehingu tulemusena langes ka ettevõtte laenuportfelli keskmine intressimarginaal, mis on nüüd 0,93%. Aasta lõpuks on prognooside kohaselt ettevõttel laenukohustusi kokku 233 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2017, 15:26

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing