Äripäev • 11. detsember 2017 kell 11:15

Börs peatab Tallinna Vee aktsiatega kauplemise

Tallinna Vesi.  Foto: Andras Kralla

Tallinna börsi juhatus otsustas peatada Tallinna Vee aktsiatega kauplemise.

Tehingute automaatse sobitamise keeld jõustub homme  ning kehtib senikaua, kuni Tallinna Vesi teatab börsisüsteemi vahendusel, milliseks kujunes tariifivaidluses kohtuotsus.

"[Otsus, kauplemine peatada, tehti], kuna riigikohtu otsus Tallinna Vee suhtes võib avaldada olulist mõju ettevõtte aktsia hinnale. On võimalik, et kohtuotsus saab avalikkusele (riigikohtu veebilehe kaudu) teatavaks enne, kui Tallinna Vesi jõuab selle avalikustada börsi infosüsteemi vahendusel. Seega otsustasime Tallinna Vee aktsiaga kauplemise peatada kuni riigkohtu otsuse avalikustamiseni börsi infosüsteemi kaudu, et tagada turul õiglane ja korrapärane kauplemine," selgitas otsust Nasdaq Tallinna turundus- ja kommunikatsioonijuht Ott Raidla.

Homme teeb riigikohus kauaoodatud otsuse Tallinna Vee ja konkurentsiameti aastatepikkuseks veninud tariifivaidluses. Praegu on võimalikud kõik stsenaariumid – alates Tallinna Vee võidust (mis tähendaks, et kontsernil tekib õigus nõuda kümnetesse miljonitesse ulatuvat kompensatsiooni, mille maksab kinni maksumaksja) kuni Tallinna Vee kaotuseni (mis tähendaks jällegi, et Tallinna Vesi ise peaks kompensatsiooni maksma ning ka tariife langetama).

Isegi kui riigikohus otsuse ära teeb, kulub tõenäoliselt veel jupp aega kohtusüsteemis, enne kui kompensatsioonimäärad kindlaks määratakse. Võimatu ei ole ka, et riigikohus saadab kaasuse tagasi alama astme kohtusse.

Tallinna Vee aktsia on täna langenud 0,84 protsenti 11,8 eurole.

Hetkel kuum